آرشیو بلاگ

هر آنچه در مورد ضد آفتاب طبیعی و ارگانیک باید بدانید

ارگانیک 9874974987498748747487487487418

” به چشمان خود استراحت دهید و به جای خواندن به پادکست بالا گوش دهید… “

______________________________________________

ضد آفتاب  ارگانیک از جمله مواد معدنی و غیر سمی است، اما همه این انتخاب ها می توانند فوق العاده طاقت فرسا باشند. ما در اینجا همه چیز را برای شما تجزیه می کنیم تا به شما کمک کنیم انتخاب مناسب ضد آفتاب را برای خود و خانواده انجام دهید.
صنعت زیبایی و علم اصطلاحات بسیار متفاوتی دارند. از نظر فنی و طبق علم همه چیز از مواد شیمیایی ساخته شده است: ضد آفتاب، آب، درختان، شما و من! هنگامی که ما در مورد محصولات زیبایی صحبت می کنیم اصطلاح شیمیایی برای اشاره به هر چیز ساخته شده توسط انسان یا غیر طبیعی استفاده می شود. بنابراین برای پیشبرد اهداف، ما از مواد شیمیایی و اصطلاح مناسب تر به صورت مترادف استفاده خواهیم کرد.

چرا یک ضد آفتاب طبیعی انتخاب می کنیم؟

هرکسی که انتخاب می کند که ضد آفتاب طبیعی و ارگانیک استفاده کند، به دلایل خاص خود این کار را انجام می دهد اما در ادامه برخی از مهم ترین دلایل آورده شده است:

کاهش تماس با مواد شیمیایی مصنوعی: اکثر افراد ضد آفتاب های طبیعی را انتخاب می کنند زیرا به دنبال کاهش میزان مواد شیمیایی هستند که روزانه در معرض آن قرار می گیرند. برخی از افراد فقط به مواد شیمیایی اعتماد ندارند و نمی خواهند آنها را روی پوست خود بگذارند. برخی از مواد موجود در ضد آفتاب های شیمیایی مورد بررسی قرار گرفته اند و نشان داده شده است که اکسی بنزون ​​هورمونها را حداقل در موشهای آزمایشگاهی مختل می کند. سایر مواد فعال موجود در ضد آفتاب های شیمیایی با اختلال احتمالی هورمون و سرطان مرتبط هستند، اما باز این مواد غیر ایمن ثابت نشده اند و هیچ دلیل قطعی مبنی بر اینکه هر یک از ترکیبات مصنوعی مورد استفاده در ضد آفتاب حداقل به انسان آسیب برساند وجود ندارد.
کاهش تأثیرات منفی بر محیط زیست: شواهدی وجود دارد که نشان می دهد ضد آفتاب های شیمیایی باعث آلودگی محیط می شوند و برای جلوگیری از صدمه احتمالی به اکوسیستم های شکننده، برخی از آنها نیاز دارند که فقط از ضد آفتاب های پایه طبیعی استفاده کنید.
ضد آفتاب مصنوعی باعث تحریک پوست شما می شود: اگر پوست اگزما، پسوریازیس یا تحریک آسان به کرم های ضد آفتاب شیمیایی دارید، طبیعی است که گزینه مناسبی برای شما نیست. مواد فعال موجود در ضد آفتاب های طبیعی کمتر از مواد شیمیایی ضد آفتاب باعث تحریک پوست می شوند بنابراین افرادی که دارای پوست فوق العاده حساس هستند می توانند بدون تحریک پوست خود از ضد آفتاب استفاده کنند.

ضد آفتاب طبیعی 231458785

چه چیزی ضد آفتاب را طبیعی می کند؟

به سادگی این مواد فعال موجود در ضد آفتاب هستند که طبیعی بودن یا نبودن ضد آفتاب را تعیین می کنند. در ایالات متحده دی اکسید تیتانیوم و اکسید روی تنها مواد ضد آفتاب طبیعی هستند که توسط FDA تأیید می شوند.

اگر این مواد معدنی مواد فعال موجود در ضد آفتاب را تشکیل دهند، “طبیعی” است. اگر حاوی مواد فعال مصنوعی مانند اکسی بنزون، اوکتینوکسات یا آووبنزون باشد این یک ضد آفتاب طبیعی نیست بلکه یک ضد آفتاب شیمیایی است.
اما اجازه ندهید اصطلاح طبیعی شما را فریب دهد و فکر کنید که یک محصول 100٪ طبیعی دریافت می کنید. به یاد داشته باشید اصطلاح “طبیعی” در ضد آفتاب طبیعی فقط به مواد موثر آن اشاره دارد و بقیه مواد موجود در ضد آفتاب طبیعی می توانند کاملاً مصنوعی باشند.

تفاوت بین ضد آفتاب آلی و ضد آفتاب طبیعی

پاسخ کوتاه: ارگانیک اصطلاح بازاریابی است، حداقل در مورد صنعت زیبایی مربوط می شود و هیچ ارتباطی با مواد فعال موجود در ضد آفتاب شما ندارد. برای پاسخ طولانی تر، باید نگاهی بیندازیم که دوباره صنعت زیبایی و جامعه علمی از هم جدا شده اند.
از نظر علمی، ترکیبات آلی حاوی کربن هستند. دی اکسید تیتانیوم و اکسید روی فاقد کربن بوده و این مواد غیر آلی هستند. بسیاری از مواد مصنوعی موجود در ضد آفتاب حاوی کربن هستند، بنابراین از لحاظ فنی ارگانیک هستند.
FDA رهنمودهای مشخصی در مورد اینکه محصول ارگانیک چیست را ندارد. بنابراین به نظر غیرعادی است اما مواد طبیعی ضد آفتاب از نظر فنی “غیر آلی” هستند و ضد آفتاب های مصنوعی را می توان با برچسب “ارگانیک” نوشت.
بدانید که برچسب ارگانیک روی ضد آفتاب معمولاً به این معنی است که دارای نوعی مواد گیاهی (به عنوان مثال عصاره چای سبز) است که بدون سموم دفع آفات تولید شده است. ارگانیک لزوماً به این معنی نیست که محصول شما 100٪ طبیعی، غیر مصنوعی است یا از مواد فعال طبیعی استفاده می کند.

اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم تنها مواد فعال ضد آفتاب طبیعی هستند

همانطور که قبلاً اشاره کردیم اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم تنها موادی هستند که توسط FDA تأیید می شوند و به ضد آفتاب شما SPF طبیعی می دهند. اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم مواد معدنی هستند که به طور طبیعی در زمین یافت می شوند. هرچند که تا به ضد آفتاب شما وارد شوند پردازش و تصفیه شده اند.
احتمالاً با این مواد معدنی آشنا هستید، پودر بچه و کرم ها، کرم های بثورات پوشک حاوی تن اکسید روی است. این ماده ای است که قسمت های پایین درد کودک شما را تسکین داده و بهبود می بخشد.
دی اکسید تیتانیوم به طور گسترده ای در صنعت مراقبت از پوست نیز استفاده می شود. این ماده در آرایش و مواد معدنی، صابون ها، لوسیون ها و خمیر دندان ها استفاده می شود. ممکن است تعجب کنید اگر بدانید که در برخی از غذاهای ما، به خصوص چیزهایی مانند آب نبات و آدامس برای ایجاد رنگ مورد نظر تولید کننده وجود دارد.

ضد آفتاب های طبیعی متفاوت عمل می کنند

ضد آفتاب های طبیعی متفاوت از ضد آفتاب های شیمیایی عمل می کنند. مواد ضد آفتاب مصنوعی اشعه ماورا بنفش را جذب می کنند و از طرف دیگر، اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم ضد آفتاب های فیزیکی هستند. آنها اشعه ماورا بنفش را جذب نمی کنند و بلعکس آنها را مسدود می کنند.؛این مانند این است که محافظ کمی روی پوست داشته باشید و شما را در برابر آفتاب محافظت کند.
برخی نشانه ها وجود دارد که استفاده از ضد آفتاب های طبیعی به مدت طولانی باعث محافظت بهتر شما در برابر آفتاب می شود زیرا بر خلاف ضد آفتاب های مصنوعی هیچ واکنش شیمیایی روی پوست شما رخ نمی دهد.

 

” به چشمان خود استراحت دهید و به جای خواندن به پادکست بالا گوش دهید… “

______________________________________________

ضد آفتاب های طبیعی مات تر از ضد آفتاب های شیمیایی هستند

بارزترین تفاوت بین ضد آفتاب های مصنوعی و طبیعی در نحوه جذب آنها در پوست است. ضد آفتاب های طبیعی نسبت به محصولات ضد آفتاب معمول شما کمی بافت و سازگاری دارند. بسیاری از مردم آن را ضخیم تر توصیف می کنند و ممکن است به مالش بیشتری برای جذب شدن روی پوست نیاز داشته باشند.
اگر به نحوه ناپدید شدن ضد آفتاب های مصنوعی در پوست خود عادت کرده باشید، ممکن است اولین باری که از ضد آفتاب طبیعی استفاده می کنید تعجب کنید. بسته به مارک و فرمول استفاده شده آنها رنگی کمی مات با رگه های سفید کامل می دهند.
اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم مواد معدنی فوق العاده سفید هستند که به شکل طبیعی خود جذب پوست نمی شوند در عوض آنها روی پوست می مانند بالا تا جلوی آفتاب را بگیرند. محصولاتی که حاوی اکسید روی میکرونیزه یا دی اکسید تیتانیوم هستند بسیار نرمتر و یکدستتر با پوست ترکیب می شوند.
مواد معدنی میکرونیزه به اندازه های ریزتر و کوچکتر خرد می شوند، بنابراین در پوست بسیار کمتر دیده می شوند.
در حالی که اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم در حالت طبیعی خود جذب نمی شوند، وقتی به ذرات بسیار کوچک تبدیل شوند (ذرات نانو نامیده می شوند) به راحتی جذب بدن می شوند. تأثیراتی که ممکن است در سلامتی ما داشته باشد، در صورت وجود هنوز به طور کامل بررسی نشده است به همین دلیل برخی افراد ترجیح می دهند از نانوذرات خودداری کنند.

روغن های گیاهی از پوست شما در برابر آفتاب محافظت نمی کنند

متأسفانه ، هیچ راهی برای این کار وجود ندارد که اطمینان حاصل کنید SPF مورد نیاز برای محافظت از پوست خود را دریافت می کنید.
برخلاف آنچه بسیاری از وبلاگ ها، فیلم ها و مواردی از این دست می گویند، هیچ گونه روغن گیاهی، اسانس و غیره وجود ندارد که بتوانید آن را به پوست خود بمالید تا از شما در برابر آفتاب محافظت کند. درست است که بعضی از گیاهان توانایی ضد آفتاب طبیعی دارند. به عنوان مثال روغن نارگیل و روغن هسته تمشک قرمز توانایی طبیعی در جلوگیری از برخی اشعه های UV را دارند. اما کم است، در بهترین حالت فقط SPF 7 و در بدترین حالت SPF 1 می دهد.

همچنین، این روغن ها در طول موج های مناسب جلوی UV را نمی گیرند. به طور خلاصه آنها اجازه می دهند که اشعه های سوختگی و برنزه درست عبور کنند و هیچ کاری برای محافظت از پوست شما انجام نمی دهند. منابعی که ادعا می کنند مطالعات اثبات کرده اند که این روغن ها توانایی غربالگری در برابر آفتاب را دارند و می توانند به عنوان ضد آفتاب طبیعی مورد استفاده قرار گیرند، به طور صریح داده ها را سو تعبیر می کنند. بنابراین برای نجات پوست خود از این محصولات صرف نظر کنید.

4 چک لیست برای انتخاب ضد آفتاب طبیعی

اکنون شما در زمینه ضد آفتاب های ارگانیک و نحوه کار آنها دانش کارایی نسبتاً خوبی کسب کرده اید، حال آیا آماده انتخاب محصول مناسب خود هستید؟ این چک لیست به شما کمک می کند:
به مواد فعال نگاه کنید. شما به طور خاص به دنبال اکسید روی به تنهایی یا با دی اکسید تیتانیوم باشید، اکسید روی SPF با طیف گسترده ای ارائه می دهد، بنابراین از شما در برابر اشعه UVA و UVB محافظت می کند. دی اکسید تیتانیوم فقط در برابر UVB موثر است بنابراین از پوست در تمام طیف محافظت نمی کند و نباید به عنوان یک ماده فعال مستقل مورد استفاده قرار گیرد اما می تواند به تقویت اثر اکسید روی کمک کند.
SPF 30 یا بالاتر را انتخاب کنید زیرا این اطمینان را می دهد که برای مدت زمان معینی از محافظت کافی در برابر آفتاب برخوردار خواهید شد. SPF می تواند تا 50+ افزایش یابد اما اگر بیش از SPF 30 دریافت کنید افزایش محافظت در برابر آفتاب نیز افزایش می یابد.
اگر به دنبال ضدآفتاب ارگانیک هستید به سایر مواد نیز نگاهی بیندازید. هیچ استاندارد برای مواد آرایشی (مانند محصولات مراقبت از پوست و آرایش) یا داروهای بدون نسخه (مانند محصولات آکنه و ضد آفتاب) “طبیعی” وجود ندارد. بنابراین اگر به دنبال گزینه طبیعی تری برای ضد آفتاب (و هر نوع محصول مراقبت از پوست برای آن موضوع) هستید، باید کمی تحقیق کنید. فقط به این دلیل که یک ضد آفتاب دارای مواد فعال طبیعی است و به خودی خود ضد آفتاب را 100٪ طبیعی نمی کند.
تصمیم بگیرید آیا می خواهید ضد آفتابتان یک محصول میکرونیزه یا غیر نانو باشد. محصولی با برچسب میکرونیزه چه در قسمت جلو و چه در مواد فعال کرم ضد آفتابی به شما می دهد که جذب بیشتری می کند و تیرگی کمی روی پوست می گذارد. با این کار نتیجه نهایی به شما می رسد که بیشتر شبیه کرم های ضد آفتاب مصنوعی است که ممکن است به آن عادت کنید. از طرف دیگر محصولات غیر میکرونیزه یا غیر نانو یک سطح سفید در پوست ایجاد می کند که نمی توانید آن را مالش دهید. اما اگر نگران خطر احتمالی نانوذرات برای سلامتی هستید، ممکن است یک معامله قابل قبول برای شما باشد.
به یاد داشته باشید که بهترین محصول ضد آفتاب برای شما محصولی است که شما آن را دوست داشته باشید و روی پوست شما احساس خوبی داشته باشد زیرا این محصولی است که در واقع از آن استفاده خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *