آرشیو بلاگ

نکات مهمی که درباره بوتاکس باید بدانید

بوتاکس 4968478476984168451584

به نظر می رسد که هر کجا که نگاه کنید، کلینیک ها تزریق بوتاکس را برای از بین بردن چین و چروک صورت ارائه می دهند. با این حال مهم است که بدانید بوتاکس چه کاری می تواند انجام دهد و مهمتر از آن، چه کاری نمی تواند انجام دهد. اگر شما نجاری بودید که فقط یک چکش در کمربند ابزار خود داشتید، همه چیز به نظر میخ می رسید. در مورد بوتاکس نیز همین مسئله وجود دارد. فقط به این دلیل که یک کلینیک تزریق بوتاکس را ارائه می دهد، به معنای درمان صحیح برای همه چروک های صورت شما نیست.

بوتاکس 4968478476984168451584

چین و چروک صورت دو نوع مختلف دارد، پویا و استاتیک که و هر یک باید متفاوت درمان شوند و بوتاکس از  نیوتاکس(New tox) تا بیبی بوتاکس (Baby Botox)  بهتر است بدانید که چگونه علاقه روزافزون به این نوع به اصطلاح از بین برنده چین و چروک می تواند به شما کمک کند پوستی صاف و بدون چین و چروک داشته باشید.

وقتی کسی می گوید بوتاکس دریافت کرده است، ممکن است دقیقاً همان تصوری که شما از نوع آن دارید، نباشد، زیرا بوتاکس انواع مختلفی دارد که هر کدام برای پوست هایی با انواع مختلف مناسب تر هستند، در واقع چهار تزریق از این قبیل در بازار وجود دارد: بوتاکس، دیسپورت، زئومین، و اکنون نرونوکس، و همه اینها از سم بوتولینوم برای صاف کردن چین و چروک ها و کاهش علائم پیری به همان روش استفاده می کنند.

بسیاری از مردم فکر می کنند که آنها مواد پرکننده می باشند، اما در حقیقت آنها عوامل فلج کننده هستند. این مواد تزریقی انتقال تکانه های الکتریکی از انتهای عصب به ماهیچه ها را متوقف می کنند، به این معنی که عضلات نمی توانند به طور عادی منقبض شوند. وقتی نمی توانید عضله را حرکت دهید، عباراتی که با صورت خود ایجاد می کنید نمی تواند خطوط و چین و چروک هایی ایجاد کند که به مرور زمان ایجاد می شوند و می توانند روی صورت شما اقامت دائم داشته باشند. اگرچه توسط یک متخصص حرفه ای درست انجام می شود، تصنعی به نظر نخواهد رسید.

پزشکان برای اهداف ضد پیری به طور خاص از بوتاکس برای درمان دو نوع چین و چروک استفاده می کنند: ایستا و پویا. خطوط استاتیک، چین و چروک های عمیقی است که پس از چند دهه اخم، لبخند و بالا بردن ابرو در صورت افراد نقش می بندد، در حالی که چین و چروک های پویا فقط در صورت ایجاد حالت چهره قابل مشاهده است. هدف از درمان جلوگیری از ایجاد خطوط ثابت است.با این حال، اگر از قبل خطوط ساکن دارید  درمان های منظم با نوروتوکسین و ماده پرکننده مطمئناً می توانند ظاهر را نرم کنند و در بعضی موارد، آنها را در طولانی مدت از بین ببرند.

هرچند این مسئله در اینجا است: از آنجا که این دارو فقط 30 سال است که وجود دارد، داستان های زیادی در مورد اثرات طولانی مدت بوتاکس وجود ندارد. به همین منظور ما برای جمع آوری اطلاعات و برای یافتن پاسخ،  با متخصصین پوست  مشورت گرفتیم.

بوتاکس 4968748485478574158458

درمان بوتاکس شامل تزریق مقادیر بسیار کمی از سم تصفیه شده در چین و چروک ها است. در طی دو یا سه روز، عضلات تولید کننده خط اخم توانایی انقباض خود را از دست می دهند. حدود سه ماه بعد از اینکه تحت درمان قرار گرفتید، حتی اگر تلاش کنید نمی توانید اخم کنید. پس از آن، اثر به تدریج کاهش می یابد تا زمانی که ماهیچه ها حدود شش ماه پس از درمان به حالت طبیعی بر می گردند که پس از آن می توان دوباره تکرار کرد.

با توجه به موفقیت خود با خطوط اخم، پزشکان اکنون از بوتاکس برای درمان چین و چروک دور چشم و همچنین خطوط پیشانی و گردن استفاده می کنند.

اثر بوتاکس دائمی نیست! نکته منفی در مورد درمان بوتاکس این است که نیاز به تکرار هر شش ماه یا حدود آن دارد. نکته مثبت این است که عوارضی که خیلی هم اتفاق نمی افتند، با گذشت زمان برطرف می شوند. گاهی اوقات عضله ای که به طور مکرر بوتاکس دریافت کرده است، در نهایت توانایی انقباض خود را از دست می دهد و دیگر نیازی به درمان نیست. با این حال، این نتیجه ای نیست که بتوانید روی آن حساب کنید.

بوتاکس با جلوگیری از انتقال تکانه های عصبی به عضلات عمل می کند، بنابراین اگر بیماری عصبی دارید یا باردار یا شیرده هستید نباید ازآن استفاده کنید. برخی از آنتی بیوتیک ها و داروهای دیگر که در انتقال تکانه های عصبی به عضلات اختلال ایجاد می کنند، نباید هنگام استفاده از بوتاکس مصرف شوند.

مهمترین عارضه بوتاکس ضعیف شدن عضلات مجاور است که شما نمی خواستید درمان شود. به عنوان مثال تزریق نامناسب خطوط اخم می تواند باعث افتادگی پلک موقتی شود. این در همان دوره 3 تا 6 ماهه از بین می رود.

پزشکان آشنا به استفاده مناسب از بوتاکس به طور کلی می توانند حتی از عوارض جانبی خفیف و موقتی نیز جلوگیری کنند. بنابراین بهتر است از اطراف سوال کنید و مطمئن باشید که متخصص پوست یا جراح پلاستیکی که با آن مشورت می کنید با تجربه است و اغلب از بوتاکس استفاده می کند.

بوتاکس 484774854848547874874

نکات مثبت بوتاکس

 1. نتایج بوتاکس رضایت بخش است

اثبات شده است که میلیون ها مشتری از نتایج  بوتاکس خود راضی هستند. نه تنها موثر است، بلکه به طور عملی 3 ماه چین و چروک ها را پاک می کند.

 1. سریع و تقریباً بدون درد است

فقط چند روز بین اولین فکر شما برای تهیه بوتاکس و نشستن روی صندلی یک کلینیک یا یک مرکز درمانی می تواند باشد. این روش بسیار سریع است و از مشاوره گرفته تا آماده سازی اولیه حدوداً نیم ساعت طول می کشد، خود تزریق فقط 5-10 دقیقه طول زمان می برد. سوزنهای استفاده شده برای این درمان بسیار کوچک هستند و پس از اتمام روش، بیماران احساس درد نمی کنند.

 1. آسیبی به همراه ندارد

در بیشتر موارد، زمان بوتاکس خرابی ندارد. برخی از بیماران ممکن است در نقاطی که سوزن به پوست برخورد می کند، کبودی کمی داشته باشد اما ترجیحا از انجام تمرینات سنگین در روز تزریق بوتاکس خودداری کنید.

 1. نتایج سریع هستند

شما نتایج بوتاکس یعنی پوست صاف و بدون چین و چروک  را در طی 2-7 روز مشاهده خواهید کرد اما نتیجه کامل آن 2 هفته طول خواهد کشید. اگر می خواهید نتیجه کامل را در عرض 3 روز ببینید، Dysport یک درمان عصبی با نوروتوکسین است.

 1. دائمی نیست

شما می توانید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید بوتاکس را ادامه دهید یا ترجیح می دهید به همان روال پیش بروید. اگر به نتایج خود علاقه ندارید، می توانید بوتاکس را طی چند ماه از بین ببرید و به نظر می رسید که هرگز کاری انجام نداده اید.

 1. خطرات کمی وجود دارد

بوتاکس یک درمان نسبتاً کم خطر است. این موضوع به طور کامل مورد تحقیق قرار گرفته است، و بیشترین خطرات آن در صورتی که بیمار از سلامت کافی برخوردار نباشند یا تزریق کننده حرفه ای نباشد، واقعاً وجود دارد. گاهی انژکتورهای غیرمجاز از شکاف بوتاکس استفاده می کنند که می تواند آسیب برساند. با مراجعه به کلینیکی که به دلیل عمل خوب شناخته شده است، از این خطرات جلوگیری کنید.

 1. فواید بوتاکس فقط برای زیبایی نیست

هدف اصلی بوتاکس زیبایی درمان چین و چروک است، اما همچنین می تواند تعریق بیش از حد را کاهش دهد، درد عضلات را آرام کند و به تسکین میگرن کمک کند. برای آن دسته از افرادی که در طول شب دندان قروچه دارن ، بوتاکس نیز می تواند راه حل باشد.

بوتاکس 485484787445415458458

نکات منفی بوتاکس

 1. دائمی نیست

ما قبلاً این را در لیست نکات مثبت قرار داده ایم و این یک واقعیت است: نتایج موقت بودن بوتاکس هم یک چیز خوب و هم بد است. اگر نتایج بوتاکس خود را دوست دارید، باید حداقل دو بار در سال تزریق کنید تا حالت بدون چین و چروک حفظ شود.

 1. می تواند واکنش های آلرژیک ایجاد کند

برخی از افراد ممکن است واکنشهای آلرژیک به بوتاکس نشان دهند. در صورت بروز این امر، تزریق توسط پزشک یا دستیار پزشک ضروری است. اگر حساسیت سریعاً درمان شود، به احتمال زیاد هیچ عواقبی برجای نمی گذارد.

 1. برخی از حالت های صورت ممکن است گم شوند

ترفند با ویژگی اصلی بوتاکس، توانایی فلج کردن ماهیچه ها این است که علاوه بر پاک کردن چین و چروک  می تواند نتایجی را که ممکن است دوست نداشته باشید، تضمین کند. در صورت تزریق نامناسب، بوتاکس ممکن است باعث ایجاد ظاهری مبهم یا متعجب به طور مداوم شود. در واقع می تواند منجر به عدم بیان مناسب صورت شود.

4- هزینه بر است

بوتاکس نسبتاً گران است و هزینه آن بسته به جایی که می خواهید تزریق شود و به چه مقدار آن نیاز دارید، متفاوت خواهد بود.

 1. نیاز به ترمیم دارد

بعضی اوقات بیماران بعد از اولین بوتاکس نتیجه شگفت انگیزی نمی گیرند اما باید دوباره بیایند و اشتباهات را برطرف کنند. با این حال، این به ندرت در تکنسین های باتجربه اتفاق می افتد که نحوه صحیح بوتاکس را می دانند. بنابراین مهم است که به یک کلینیک معتبر مراجعه کنید.

 1. می تواند عوارض جانبی داشته باشد

بیشتر عوارض جانبی بوتاکس خفیف است و هیچ ناراحتی عمده ای مانند کبودی و تورم در محل تزریق و همچنین برخی سردردها ایجاد نمی کند. اما برخی از مسائل مهم می تواند در درصد کمی از بیماران رخ دهد، مانند درد گردن، عفونت دستگاه تنفسی فوقانی، حالت تهوع، از دست دادن جزئی گفتار و افتادگی پلک. در صورت بروز چنین اتفاقی، سریعاً با پزشک خود مشورت کنید.

مثل همیشه تأکید می کنیم که به کلینیک معتبری مراجعه کنید که کارکنان آن در زمینه تزریق بوتاکس آموزش دیده و باتجربه شده باشند. فقط در این صورت است که احتمال بروز اشتباه در هر چیزی را به حداقل می رسانید و در نهایت به نتایج زیبایی دلخواهتان خواهید رسید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *