آرشیو بلاگ

ماسک صورت جو دوسر را برای مشکلات مختلف پوستی تهیه کنید

ماسک صورت جو دوسر 1654545845545

 

مواد تشکیل دهنده ماسک صورت جو دوسر حاوی طیف وسیعی از ترکیبات از جمله پروتئین ها، آنزیم ها، لیپیدها و کربوهیدرات ها است که با هم ترکیب می شوند و یک تیم رویایی برای مراقبت از پوست تشکیل می دهند که باعث آرامش، مرطوب سازی و محافظت از پوست می شوند.

بسیاری از مطالعات علمی در مورد فواید بلغور جو دوسر انجام شده و نشان می دهد که این ماده خوراکی دارای اثر مرطوب کنندگی پایدار است که به طور قابل توجهی خشکی و زبری پوست را بهبود می بخشد و این اثر حتی پس از قطع استفاده از محصولات حاوی جو دوسر ادامه می یابد.

ماسک صورت جو دوسر 1654545845545

همانطور که ضرب المثل قدیمی می گوید: شما همان چیزی هستید که می خورید، بنابراین از نظر تناسب اندام و سلامت کلی، مواد تشکیل دهنده مواد غذایی مهمترین نکته برای همه است و در مورد مراقبت از پوست نیز صدق می کند. آگاهی از آنچه در محصولات مراقبت از پوست شما استفاده می شود می تواند در دستیابی به پوست سالم تفاوت ایجاد کند.

هنگام انتخاب  محصولات مراقبت از پوست، بدنبال وجود مواد مفید مانند پربیوتیک های طبیعی باشید، زیرا پوست شما سد طبیعی بدن در برابر باکتری ها، اشعه ماورا بنفش و سایر نیروهای خارجی خطرناک است بنابراین استفاده از درمان های طبیعی و ملایم برای حفظ تعادل منطقی است.

از مدت ها قبل مواد تشکیل دهنده جو دوسر به عنوان یکی از موثرترین ها در درمان تعدادی از بیماری های پوستی، تعادل اکوسیستم باکتریایی روی پوست و مرطوب کردن پوست برای داشتن رنگ و بوی سالم مورد توجه قرار می گرفت. برای قرن ها به کسانی که از خارش یا خشکی پوست رنج می بردند توصیه می شد که یک وان جو دوسر بخورند! شهرتی که این درمان کسب کرده است از بسیاری جهات تا به امروز باقی مانده است و از نظر بالینی در مطالعات مختلف اثبات شده است.

ماسک صورت بلغور جو دوسر کلوئیدی، عصاره جو دوسر و روغن جو دوسر در برخی از محصولات مراقبت از پوست از شستشوی بدن و شامپوها گرفته تا لوسیون ها و پمادهای مرطوب کننده یافت می شود. این دو ماده در هنگام تعادل میکروبیوم باعث تسکین و محافظت از پوست شما می شود.

با راهنمای ما در مورد فواید مواد تشکیل دهنده جو دوسر در مراقبت از پوست، نحوه مراقبت از پوست حساس را بیاموزید.

ماسک صورت جو دوسر خود ماده موثری است که همزمان با پوست شما برای تسکین، پاکسازی و مرطوب سازی عمل می کند و به محافظت از پوست شما کمک می کند، روح تازه ای به آن می بخشد و به راحتی مشکلاتی مانند خشکی، خارش و قرمزی پوست را تسکین می دهد:

تنها تفاوت جو دو سر در کمد آشپزخانه شما و آنهایی که در کابینت سرویس بهداشتی قرار دارند، در روش پردازش آنهاست.

در محصولات مراقبت از پوست دو روش اصلی وجود دارد که می توان این کار را انجام داد. هر دو نوع ماده تشکیل دهنده جو دوسر را تولید می کنند که دارای مزایای چشمگیری برای پوست است.

ماسک صورت جو دوسر 415641545456465

بلغور جو دوسر کلوئیدی

بلغور جو دوسر کلوئیدی به جو دوسری گفته می شود که در طی فرآیند آسیاب شدن به یک پودر ریز تبدیل شده است، که اولین بار در سال 1945 مورد توجه قرار گرفت. با خرد کردن کل دانه، این بدان معناست که تمام خواص جو دوسر از نظر پری بیوتیک حفظ می شود که شامل: پروتئین ها، لیپیدها و آنزیم ها می شود.

جو دوسر پس از چیدن و پوست گیری در معرض بخار دهی شدید قرار می گیرد تا آنزیم های لیپاز غیرفعال شود تا سطح اسیدهای چرب آزاد کاهش یابد. این یک مرحله مهم است زیرا این اسیدهای چرب آزاد باعث سست شدن جو دوسر می شود و ممکن است منجر به تحریک پوست شود.

برای اطمینان از اندازه مناسب دانه ها، جو دوسر رول و پودر می شود، این فرایند به این ماده امکان می دهد تا به سازگاری مناسب برسد تا در مایع معلق شده و به طور مساوی در محصولات پخش شود. این باعث ایجاد محلول های صاف برای مراقبت از پوست مانند کرم های مرطوب کننده، لوسیون ها و شستشوی بدن و همچنین شستشو و لوسیون های مرطوب کننده برای نوزادان می شود.

از آنجا که این یک ماده طبیعی مراقبت از پوست است، بلغور جو دوسر کلوئیدی مملو از خواص مثبت و موثر است و مطالعات نشان می دهد که از طیف وسیعی از اجزای مفید تشکیل شده است، مانند:

 • پروتئین ها
 • ویتامین ها
 • مواد معدنی
 • لیپیدها
 • پلی ساکاریدها

همه این مواد دست به دست هم می دهند و به آن ویژگی های مفیدی می دهند که بلغور جو دوسر کلوئیدی شناخته شده است. این ماده معمولاً به دلیل کیفیت تسکین دهنده مورد استفاده قرار می گیرد که آن را به گزینه ایده آل برای درمان بیماری های خشکی پوست و خارش تبدیل می کند.

برخی از محصولات مراقبت از پوست علاوه بر استفاده از آرد جو دوسر کلوئیدی برای مرطوب سازی از دو محصول دیگر جو دوسر یعنی عصاره جو دوسر و روغن جو دوسر برای پوست های مستعد اگزما استفاده می کنند. هر سه با هم ترکیب شده و مجتمع جو دو سر پری بیوتیک را ایجاد می کنند که به شما کمک می کند تا تعادل میکروبی را به پوست خشک، خارش دار و آسیب دیده بازگردانید.

این مواد مفید با فرآیندی دقیق از جو دوسر خام استخراج می شوند. روغن جو دوسر را نیز می توانید به روشی مشابه از جو دو سر خارج کنید. این کمک می کند تا اثرات ترکیبات شیمیایی موجود در بدن متمرکز شده و عملکرد پری بیوتیک را برای تسکین پوست بسیار خشک، خارش دار و حساس افزایش می دهد.

ترکیباتی که در همه اشکال بلغور جو دوسر یافت می شود:

 • ساپونین برای جذب آلودگی روی پوست و ایده آل برای پاکسازی طراحی شده است.
 • پلی ساکاریدها که به مایعات پوست متصل می شوند و یک مانع محافظتی ایجاد می کنند.
 • کربوهیدرات ها که دارای کیفیت آب دوست هستند و آنها را برای مرطوب سازی مناسب می کند.
 • پروتئین ها که مرطوب و امولسیون می شوند، به ایجاد یک مانع محافظتی برای پوست کمک می کنند
 • لیپیدها و فلاونوئیدها که دارای ویژگی های آنتی اکسیدانی هستند که منجر به سلامت پوست می شوند.

بلغور جو دوسر چگونه بر مراقبت از پوست تأثیر می گذارد؟

ماسک صورت جو دوسر و آرد جو دوسر به عنوان یک عنصر مراقبت از پوست می توانند تأثیر بسزایی در سلامت و ظاهر پوست شما داشته باشند و همچنین به درمان بیماری هایی که باعث خشکی و تحریک پوستی می شوند نیز کمک کنند.

مواد موثر مورد استفاده در محصولات بلغور جو دوسر نه تنها رطوبت را به لایه های سطحی پوست وارد می کنند، بلکه از خواص طبیعی خود برای تسکین و خنک شدن خارش و کمک به عملکرد محافظ لایه خارجی پوست شما استفاده می کنند. به همین ترتیب آنها بهترین راه حل برای بسیاری از بیماری های پوستی و اطمینان از تعادل کامل میکروبیوم پوست شما هستند (اکوسیستم باکتری ها که پوست شما را سالم و درخشان نگه می دارد.)

ماسک صورت جو دوسر 65416548548545845845841

محصولات مبتنی بر بلغور جو دوسر برای انجام کارهای مختلفی با پوست شما کار می کنند، از جمله:
 • بازگرداندن رطوبت به پوست خشک برای بهبود ظاهر و کاهش تحریک های پوستی
 • ایجاد یک مانع محافظتی، معروف به میکروبیوم در سطح پوست که از باکتری های بد و اشعه UV محافظت می کند
 • کمک به پوست برای دستیابی به سطح PH مطلوب، به ویژه اگر افزایش یافته باشد
 • تسکین دهنده پوست حساس و کاهش اثرات خارش و سایر اشکال تحریک
 • تمیز کردن پوست با چسبیدن به سلولهای پوستی آلوده و مرده تا بتوان آنها را راحت تر از بین برد.

فواید استفاده از بلغور جو دوسر برای بهبود سلامت پوست

مطالعات بالینی نشان داده است که فرآورده هایی که از ترکیبات بلغور جو دوسر استفاده می کنند می توانند تأثیر مثبتی داشته باشند که برای تسکین تعدادی از بیماری های پوستی استفاده می شود از جمله:

خشکی پوست: خشکی پوست اغلب به دلیل کمبود آب در لایه های بالایی پوست ایجاد می شود. با این حال مواد تشکیل دهنده بلغور جو دوسر با حفظ این رطوبت، لایه ای ایجاد می کند که  آب را به دام می اندازد. این باعث می شود که جلوه ای پررنگ و درخشان تر به پوست برسد و مناطق خشکی پوست کاهش یابد.

اگزما: اگزما علاوه بر ایجاد خشکی در پوست، نوعی بیماری خارش دار و ملتهب در سراسر بدن است. این عارضه تا حدی به دلیل نقص در سطح اپیدرم ایجاد می شود که از حفظ رطوبت مورد نیاز آن جلوگیری می کند. مواد تشکیل دهنده جو دوسر اغلب برای مبتلایان به اگزما، بزرگسالان و نوزادان، برای تقویت سد خارجی پوست و همچنین ویژگی های ضد التهابی که به کاهش خارش کمک می کند ، توصیه می شود.

پسوریازیس: این بیماری معمولاً پوست اطراف آرنج و سایر مفاصل را تحت تأثیر قرار می دهد که در اثر بازسازی سریع پوست ایجاد می شود. تجمع سلول های پوستی منجر به خشکی و پوسته پوسته شدن پوست می شود که می تواند خارش یا زخم ایجاد کند.  جو دوسر می تواند به شستشوی لایه های مرده پوست برای کاهش تأثیر پسوریازیس کمک کند.

آکنه: آکنه ای که معمولاً در جوانان دیده می شود، ناشی از تجمع چربی های طبیعی بر روی پوست است که منافذ پوست را مسدود می کند. با این حال اعتقاد بر این است که مواد تشکیل دهنده جو دوسر  با اتصال به این چربی ها باعث شستشوی آنها و مسدود شدن منافذ پوست می شود.

بثورات پوشک: تحریک پوست ناشی از پوشک هایی که مرطوب هستند یا به مدت طولانی تعویض نشده اند می تواند کودک شما را ناراحت کند که اغلب تا یک سوم از نوزادان را تحت تأثیر قرار می دهد. کیفیت خنک کننده و تسکین دهنده جو دو سر می تواند به کاهش تحریک در نوزادان کمک کند. محصولات حاوی جودوسر طیف گسترده ای از لوسیون ها را ارائه می دهد که به لطافت پوست کودک کمک می کند و تحریک ناشی از بثورات پوشک را تسکین می دهد.

آلرژی و اثرات بلغور جو دوسر

یکی از بزرگترین مزایای ترکیبات بلغور جو دوسر نسبت به سایر مواد فعال موجود در محصولات مراقبت از پوست، این واقعیت است که خطر واکنش پوستی یا آلرژی در آن بسیار کم است. بلغور جو دوسر به عنوان یک ماده طبیعی، با لطافت کامل  بر روی پوست قرار می گیرد و به طور کلی هیچ آسیبی به پوست نمی رساند.

علاوه بر این، مطالعات نشان داده است که وقتی از بلغور جو دوسر در محصولات مراقبت از پوست استفاده می شود  موارد بسیار کمی از واکنش های آلرژیک و همچنین خطر تحریک پوست بسیار کم مشاهده می شود، این بدان معناست که برای کسانی که پوست حساسی دارند، بلغور جو دوسر کلوئیدی و جو دوسر به عنوان یک محصول بی خطر برای مراقبت از پوست، حتی در مورد نوزادان محسوب می شود.

این امر به ویژه درصورتی که بدنبال تسکین پوست خشک  تحریک شده یا خارش دار باشید یا اگر از محصولات مخصوص بچه های کوچک برای درمان بثورات پوستی استفاده می کنید بسیار مهم است. بنابراین می توانید اطمینان داشته باشید محصولاتی که استفاده می کنید مشکلی ایجاد نمی کنند.

بلغور جو دوسر از نظر عوارض جانبی کم و مواد حساسیت زای کمی دارد و این ماده را به عنوان ماده ایده آل برای کسانی که پوست بسیار حساس دارند، ایجاد می کند.

بلغور جو دوسر کلوئیدی، روغن جو دوسر و عصاره جو دو سر در انواع محصولات مختلف مراقبت از پوست، از مرطوب کننده های بزرگسالان و شستشوی بدن گرفته تا محصولات مراقبت از پوست کودک استفاده می شود.

جمع بندی

 11 دلیل مهم برای استفاده از بلغور جو دوسر در محصولات مراقبت از پوست طبیعی

 • با تشکیل یک لایه انسداد در سطح پوست که آب را در پوست نگه می دارد، به هیدراته نگه داشتن پوست کمک می کند
 • باعث تمیز کردن طبیعی و ملایم پوست به دلیل وجود ساپونین می شود
 • لایه برداری ملایم را ایجاد می کند
 • به مرطوب کننده، تسکین دهنده، تهویه کننده و تغذیه کننده کیفیت می بخشد، خشکی و زبری پوست را به میزان قابل توجهی درمان می کند.
 • به کاهش التهاب پوست کمک می کند و آن را برای درمان بیماری های التهابی پوست ایده آل می کند.
 • مشخص شده است که از پوست در برابر تحریکات ناشی از سدیم لوریل سولفات محافظت می کند.
 • به دلیل وجود انواع مختلف فنل از جمله اسیدهای فرولیک و کافئین دارای خاصیت آنتی اکسیدانی است.
 • حاوی فلاونوئیدهایی است که صفحه های قوی UVA هستند (آنها UVA را جذب می کنند)
 • غیر تحریک کننده است و پتانسیل آلرژی زایی کمی دارد.
 • برای انواع پوست از جمله Se مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *