آرشیو بلاگ

روش های کاهش خطوط لبخند با روش های خانگی

کاهش خطوط لبخند 78874848947854185418574158741

خطوط لبخند یکی از عوارض پوستی ناشی از افزایش سن می باشد که به صورت یا چین های بینی و لب، که از کناره های بینی تا گوشه لب کشیده می شوند ظاهر می گردند، این چروک ها حتی ممکن است به هنگام لبخند زدن در اطراف بینی و چشم ها نیز نمایان گردند. در ابتدا این خطوط فقط در حالت های مختلف صورت قابل مشاهده هستند اما با گذر زمان و عدم توجه به آنها ممکن است عمیق تر شده و ماندگار گردند. شما با انجام یکسری روتین های پوستی و درمان هایی خانگی می توانید با کمتر کردن این خطوط و شاداب و جوانسازی پوست خود در کاهش خطوط لبخند موثر واقع شوید.

پوست حاوی کلاژن و اسید هیالورونیک است که آن را محکم و نرم نگه می دارد. اما عوامل متعددی می توانند باعث از دست رفتن تدریجی هر دوی این عناصر شوند و در نتیجه پوست شل شده و به راحتی چین خورده و چروک می شود. این عوامل شامل سهل انگاری در مراقبت از پوست، آلودگی، عادات ناسالم مانند سیگار کشیدن و نوشیدن بیش از حد مواد الکلی، رژیم غذایی نامناسب، آسیب های ناشی از نور خورشید، کم آبی بدن و افزایش سن است. به علاوه، حرکات مکرر و واضح صورت مانند لبخند زدن، خندیدن و اخم کردن با ایجاد چین و چروک در پوست شل ایجاد می شود که به مرور زمان دائمی می شوند. در این مقاله انواع داروهای خانگی، تمرین های پوستی، نکات مربوط به شیوه زندگی و اقدامات پیشگیرانه برای کاهش خطوط لبخند به اشتراک گذاشته می شود.

درمان های خانگی برای خطوط لبخند

غلتک های یشمی ( جید رولر)

غلتک های یشم می توانند در کاهش خطوط لبخند صورت تا حدود زیادی موثر واقع گردند. غلتک یشم یک ابزار ماساژ صورت است که از چین قدیم سرچشمه گرفته است و مزایای زیادی برای پوست به همراه دارد. این ابزار شامل یک یا دو وردنه است که از یک سنگ طبیعی به نام یشم ساخته شده و به انتهای مخالف یک دسته فلزی متصل شده است. با استفاده از غلتک یشم روی صورت و گردن، به تحریک گردش خون کمک کرده، مواد مغذی و اکسیژن بیشتری را به سلول های پوست می رسانید. استفاده از این وسیله همچنین باعث تخلیه لنف در ناحیه مورد نظر می شود تا پوست کمتر پف کرده و کدر شود. به علاوه، استفاده از غلتک یشم بعد از استفاده از محصولات مراقبت از پوست می تواند به نفوذ آنها در عمق پوست کمک کند. در صورت انجام صحیح و منظم، این نوع ماساژ ملایم صورت می تواند به روشن شدن و سفت شدن پوست شما کمک کند تا ظاهر لکه ها، چین و چروک ها و خطوط ریز از جمله خطوط لبخند کاهش یابد.

روش کار با این ابزار به این صورت است که به آرامی انتهای سنگ را به صورت افقی روی چین های بینی و سپس به صورت عمودی بر همان خطوط بچرخانید. این حرکات متقابل می توان تا حداکثر ممکن سنتز کلاژن و بازسازی سلولی را تحریک کند.

 

کاهش خطوط لبخند 78874848947854185418574158741

 

گوآشوا

گوآشوا یک سنگ منحصر به فرد است که قوس های آن با انحناهای مختلف صورت شما متناسب است و به آن خاصیت ماساژ تحریک کننده می دهد. ماهیچه های صورت شما را بالا می کشد، گردش خون را افزایش می دهد و باعث تخلیه لنف می شود تا پوست شما سفت، روشن و جوان به نظر برسد.

 

نحوه استفاده از سنگ گواشوا:

مرطوب کننده یا روغن صورت را روی صورت و گردن خود بمالید تاسنگ گواشوا بتواند بدون اذیت کردن پوست شما به آرامی حرکت کند. گواشوا را با زاویه 15 درجه نسبت به پوست خود قرار دهید و آن را چند بار به آرامی از روی استخوان گونه خود به سمت گوش خود بکشید و فشار ملایم تا متوسط ​​را اعمال کنید، انجام این کار به صورت روزانه تا حدود زیادی در کاهش خطوط لبخند موثر خواهد بود.

عصای کانسا

عصای کانسا یک ابزار قدیمی است که برای اولین بار در آیورودا برای ماساژ صورت استفاده شد. این وسیله شامل یک دسته چوبی با نوک گنبدی شکل است. نوک این ابزار از فلز کانسا تشکیل شده است که ترکیبی از مس، قلع و روی است.

نحوه استفاده از عصای کانسا:

پس از مرطوب کردن صورت خود با لوسیون یا روغن مناسب گنبد فلزی عصای کانسا را ​​روی پیشانی، استخوان های ابرو، شقیقه ها و خط فک ماساژ دهید، با حرکت آرام و دایره ای این کار انجام دهید. این وسیله یکی از ابزارهایی است که در کاهش خطوط لبخند اثرگذار است.

 

کاهش خطوط لبخند 49678496549674887468476984796874

 

یوگای صورت

انجام یوگای صورت می تواند خطوط لبخند را تا حدود زیادی کاهش دهد. یوگای صورت تمریناتی را ارائه می دهد که به طور خاص برای بلند کردن و سفت کردن ماهیچه های اطراف دهان شما طراحی شده و باعث صاف شدن سطح پوست می شود. این به نوبه خود به شما کمک می کند خطوط لبخند شما کمتر قابل مشاهده باشد، یوگای صورت همچنین گردش خون را در صورت و گردن شما افزایش می دهد و به پوست شما ظاهر سالم می بخشد.

نحوه استفاده:

حرکت Bing O: با دهان خود یک شکل O تشکیل دهید، فک خود را تا آنجا که می توانید پایین بیاورید و لب بالایی خود را روی دندان های خود فشار دهید. شما باید کشش را زیر چشم خود احساس کنید. این حالت را برای 10 ثانیه حفظ کنید، یک استراحت کوتاه کنید و سپس 2 بار دیگر این کار را تکرار کنید.

لبخندهای مقاومتی: تا حد ممکن لبخند بزنید. در حالیکه به مدت 5 ثانیه به لبخند زدن ادامه می دهید، با انگشتان خود خطوط لبخند خود را محکم فشار دهید. این حرکت را 30 بار تکرار کنید.

یوگای صورت یک فرآیند فعال است و شما باید تمرینات را به طور منظم انجام دهید تا در کاهش خطوط لبخند به نتایج رضایت بخشی برسید.

مکمل های کلاژن

مکمل های کلاژن به شکل قرص ها و نوشیدنی های خوراکی هستند که می توانند به شما در مبارزه با پیری زودرس پوست کمک کنند. کلاژن اصلی ترین پروتئین ساختاری موجود در پوست است که به آن حجم و حالت ارتجاعی می بخشد. با این حال، تولید کلاژن به طور طبیعی با افزایش سن کاهش می یابد، و پوست شما به تدریج شل شده و مستعد خطوط چروک و لبخند می شود. توصیه می شود در مورد شروع مکمل کلاژن با پزشک خود مشورت کنید تا سطح تخلیه شده این پروتئین جبران شود تا پوست شما برای مدت طولانی تری جوان بماند.

 

کاهش خطوط لبخند 489648964876874647644

 

تغییر سبک زندگی

در اینجا برخی از اقدامات برای کاهش خطوط لبخند آمده است:

  • با استفاده از کرم های ضد آفتاب با طیف وسیع با SPF 30 یا بیشتر حتی در روزهای ابری از پوست خود در برابر آفتاب محافظت کنید.
  • ورزش کردن به قلب شما این امکان را می دهد که خون تازه تری را که در سراسر بدن پمپاژ کرده و اکسیژن و مواد مغذی را به بافت های شما برساند. این افزایش جریان خون به پوست شما می رسد تا از درون تغذیه و ترمیم شوند. افزایش جریان خون به پوست، تولید سریعتر سلولهای جدید پوست را تسهیل می کند که به سفت شدن صورت و در نتیجه کاهش خطوط لبخند کمک می کند.
  • در طول روز 8 تا 10 لیوان آب مصرف کنید تا پوست خود را از داخل آبرسانی کرده و بدن خود را سم زدایی کنید. هر دوی این اثرات به پوست شما صاف و لطیف کمک می کند تا خطوط لبخند را به حداقل برساند.
  • لایه برداری برای مراقبت از پوست ضروری است، انواع مختلفی از تکنیک های لایه برداری پوست وجود دارد، از اسکراب های گرانولی و ابزارهای مکانیکی گرفته تا مواد شیمیایی لایه بردار. دو مورد اول برای پوست کمی خشن هستند، بنابراین اکثر متخصصان پوست گزینه سوم را توصیه می کنند. مواد شیمیایی لایه بردار، هنگامی که روی پوست اعمال می شوند، باعث حل شدن پیوند بین سلول های مرده انباشته شده در سطح می شوند تا راحت تر از بین بروند. لایه برداری شیمیایی، لایه برداری از بیرونی ترین لایه را تسریع می کند تا پوست تازه تشکیل شده به سطح برسد. این پوست جدید صاف تر، روشن تر و سفت تر است، بنابراین در کاهش خطوط لبخند بسیار موثر عمل می کند. لایه برداری بخش مهمی از هر رژیم مراقبت از پوست است، اما باید با دقت انجام شود و بیش از 1-2 بار در هفته انجام نشود.
  • اسیدهای چرب امگا 3 چربی های سالمی هستند که به حفظ تناژ و هیدراته شدن پوست شما کمک می کند، که برای جلوگیری از تشکیل خطوط لبخند ضروری است. برخی از بهترین منابع غذایی اسیدهای چرب امگا 3 ماهی های چرب مانند ماهی آزاد، شاه ماهی و ماهی خال خالی هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *