آرشیو بلاگ

راهنمای جامع شما برای درمان های غیرتهاجمی پوست

یکی از ناراحت کننده ترین موضوعات در زندگی انسان این است که پوست همیشه به طراوت و شادابی دوران جوانی باقی نمی‌ماند و با بالا رفتن سن مشکلات بسیاری برای آن ایجاد می‌شود. یکی از مهم‌ترین مشکلات پوست در سنین پیری، کاهش کلاژن است که باعث افتادگی، ایجاد چین و چروک و کاهش حجم آن در لب‌ها و گونه‌ها می‌شود. پزشکان پوست امروزه توانسته‌اند روش‌های مختلفی را برای جوانسازی پوست ایجاد کنند. این روش‌ها معمولاً به دو دسته تهاجمی و  درمان های غیر تهاجمی پوست تقسیم می‌شوند. ما در این مقاله قصد داریم به توضیح روش‌های جوانسازی پوست با درمان های غیر تهاجمی پوست بپردازیم. درمان‌های غیرتهاجمی راهی میانبر برای استحکام پوست های افتاده هستند. خوشبختانه این روز ها با پیشرفت علم پزشکی و بروز شدن دستگاه های جوانسازی، این امکان را به افراد می دهد تا بدون کمترین احساس درد حتی در سنین بالا نیز پوستی جوان و کشیده را تجربه نمایند.

درمان های غیر تهاجمی چیست ؟

جوانسازی غیر تهاجمی پوست به معنای استفاده از روش‌های بدون نیاز به جراحی به منظور افزایش زیبایی پوست صورت و دیگر قسمت‌های بدن می‌باشد. استفاده از این روش‌ها برخلاف روش‌های تهاجمی مزایای بی شماری را برای زیباجویان به همراه خواهد داشت و امکان بازیابی زیبایی با استفاده از هزینه‌های کم‌تر را فراهم کرده است. تا جایی که این روز ها از روش های متعدد آن  به عنوان جایگزین بسیار عالی برای جراحی تهاجمی نیز  بهره می گیرند. شما روش های نوین غیر تهاجمی خطر عوارض جانبی رایج در درمان های تهاجمی را نخواهید داشت، اما از اثرات طولانی مدت آن بر روی پوست خود لذت خواهید برد.

درمان های غیر تهاجمی اغلب درمان‌های زیبایی با فناوری پیشرفته هستند که امواج نور، جریان‌ها یا پالس‌ها را به داخل پوست می‌فرستند. اینها شامل امواج اولتراسونیک ، میکروجریان، فرکانس رادیویی، فتوتراپی ، کرایولیپولیز و لیزر است. درمان‌های غیرتهاجمی پوست با تمام مزایای خود به خصوص از آنجا که  ایمن‌ تلقی می‌شوند از محبوب ترین روش های جوانسازی پوست نیز به شمار می روند. پس اگر شما هم قصد دارید تا با یکی از روش های غیرتهاجمی به جوانسازی پوست خود بپردازید، به ادامه مطلب بروید تا دقیقاً بدانید که بهترین روش غیرتهاجمی سفت کردن پوست برای شما چیست؟

درمان های غیر تهاجمی 659685498418541

مزایای استفاده از درمان های غیرتهاجمی پوست برای صورت و بدن چیست؟

معمولاً این درمان‌ها در مقایسه با جراحی تهاجمی بدون درد هستند، دوره‌های نقاهت کوتاه و بدون عوارض یا حداقل عوارض جانبی دارند. درمان های غیرتهاجمی مختص به پوست خاصی نیست و انواع پوست می توانند به جوانسازی پوست خود بپردازند.

 تفاوت این موارد با استفاده از درمان های ضد پیری یا خشکی پوست در خانه چیست؟

برای شروع، محصولات مورد استفاده دارای درجه حرفه ای هستند، یعنی نمی توان آنها را در فروشگاه خریداری کرد یا توسط افرادی که متخصصان آموزش دیده نیستند استفاده کرد. آنها بسیار قوی تر هستند به طوری که مواد فعال می توانند به عمق بیشتری از پوست  نفوذ کنند.

 • غیرتهاجمی بودن

از جمله ویژگی مهم روش های غیرتهاجمی جوانسازی پوست عدم نیاز به جراحی می باشد که این مسئله خود عدم نیاز به بیهوشی و مسائل مربوط به آن ، بستری شدن ، بخیه کردن ، جای اسکار ، دوره‌ی نقاهت و مراقبت های شدید و دقیق پس از عمل را مرتفع می سازد .

 • عوارض کمتر

در روش های غیرتهاجمی جوانسازی پوست به دلیل عدم انجام جراحی ، زخم و بیهوشی که خود تاثیرات سوئی بر سلامت فرد دارد ، عوارض موقت و بسیار کمتری در مقایسه با عمل های جراحی خواهد داشت  .

● مشاهده ی نتیجه ی حاصل :

اگر چه مشاهده ی نتایج کامل از بکارگیری روش های غیرتهاجمی جوانسازی پوست ممکن به چند روز زمان نیاز داشته باشد اما  با استفاده از روش های غیرتهاجمی جوانسازی پوست می توان نتایج اولیه را بلافاصله پس از انجام عمل مشاهده نمود .

● راحتی بیمار پس از انجام عمل جوانسازی پوست

به دلیل عدم انجام جراحی در روش های غیرتهاجمی جوانسازی پوست ، فرد بلافاصله پس از انجام عمل ، بدون نیاز به گذراندن استراحت در منزل می تواند به فعالیت های روزانه ی خود بپردازد .

● عدم نیاز به مراقبت های شدید پس از انجام عمل

در درمان های غیرتهاجمی جوانسازی پوست ، به دلیل عدم انجام جراحی ، ایجاد زخم  و پانسمان کردن ؛ نیازی به مراقبت خاصی پس از عمل نبوده و به راحتی فرد می تواند با مراقبت های ساده و راحت به نتایج مطلوبی از عمل دست یابد .

● هزینه کمتر

هزینه انجام عمل های غیرتهاجمی جوانسازی پوست در مقایسه با روش های جراحی به دلیل عدم نیاز به بیهوشی و بستری شدن  بسیار کمتر خواهد بود و طی جلسات لازم فرد می تواند نتیجه ی دلخواه از روش های جوانسازی پوست را بدست آورد. 

درمان های غیر تهاجمی 46984848654968419841

 بهترین درمان های غیرتهاجمی کدامند؟

1.درمان های غیر تهاجمی پوست شماره 1هیدروفیشیال :

هیدروفیشیال شامل پاکسازی عمیق و آبرسانی است که آن را برای افرادی که مستعد آکنه هستند یا کسانی که پس از درمان پوست خشک هستند عالی می کند. این روش شامل یک پاکسازی عمیق و لایه برداری با استفاده از یک دستگاه خاص است و به دنبال آن یک کوکتل آبرسان و مغذی از سرم ها به پوست می رسد. پوست شما کاملاً تمیز و هیدراته می شود و درخشش سالمی دارد.

پیشنهاد ما تهیه دستگاه هیدروفشیال ۷ کاره است. این دستگاه با ۶ عملکرد مختلف و حرفه ای کار پاکسازی و شستشوی عمیق منافذ، لایه برداری و کاهش اسکار، افزایش رطوبت و آبرسانی، لیفت و جوانسازی صورت را انجام می دهد.
شش عملکرد مختلف این دستگاه به شرح زیر می باشد:

1. فرکانس رادیویی (RF):
پوست را سفت کرده و کلاژن را تحریک می کند. خطوط ریز دور چشم را بهبود می‌بخشد، قوام پوست را افزایش می دهد و بر درخشندگی دور چشم می افزاید، پوست صورت را کشیده و چروک را صاف می کند.
۲. سر فلزی سرد- بهبود کیفیت پوست و لیفتینگ و افزایش جریان خون
اندازه منافذ پوستی، سفت سازی پوست، حذف چروک، تقویت هایپرپلازی کلاژن، رفع سرخی و حساسیت، محو حلقه های تیره و پف زیر چشم را کاهش می دهد.
۳. اسکرابر پوست- ترمیم پوستی درما اف حرفه ای
به کمک ایجاد ارتعاش، حذف سلولهای مرده پوست، حذف جوش های سرسیاه کار پاکسازی پوست را به صورت حرفه ای انجام می دهد.
4. پاکسازی عمیق پوست به کمک H2O2 تکنولوژِی نوین زیبایی
حذف جوش های سرسیاه، حذف چرک های چرب از پوست، بهبود چربی پوست، پاکسازی عمیق پوست، افزایش حالت ارتجاعی پوست، بهبود رنگ چهره.
5. اسپری و مرطوب کننده پوستی H2O2
در ترکیب با اسانس، این دستگاه مولکولهای اکسیژن- هیدروژن تولید می کند که می تواند به سرعت از طریق تزریق با فشار بالا به داخل پوست نفوذ کند. این امر منجر به افزایش اکسیژن و آب در سلول های پوست، جوانسازی پوست، تزریق سریع مواد مغذی به پوست، افزایش فعالیت سلولی می شود.
۶. تزریق مواد مغذی به کمک امواج التراسونیک
بواسطه ۱ تا ۳ میلیون ارتعاش، اسانس به اعماق پوست نفوذ می کند، با ملایمت سلولها را ماساژ می دهد، متابولیسم را تقویت می کند، زیست پذیری سلول را افزایش می دهد، گردش خون و لنف را بهبود می‌بخشد.

2.درمان غیر تهاجمی پوست شماره 2، میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن یک درمان مکانیکی لایه برداری پوست است که با کمک ذرات ساینده میکروکریستالی انجام می شود. در نتیجه لایه سطحی پوست شما لایه برداری می شود و سلول های مرده پوست از بین می روند. دستگاه میکرودرم ابریژن پوست شما را با یک نازل مخصوص و کریستال های اکسید آلومینیوم که پوست شما را جلا داده و درمان می کند. تاثیر میکرودرم ابریژن بعد از اولین جلسه قابل توجه است.

مزایای استفاده از میکرودرم ابریژن

متخصصان بر این باورند که میکرودرم ابریژن یک روش ملایم است که به لایه‌های عمیق‌تر پوست شما آسیب نمی‌رساند. متخصصان زیبایی ادعا می کنند که پس از درم ابریژن، نیازی به استراحت نیست، زیرا عارضه و احساسات ناخوشایند  دیده نمی شود . پیشنهاد ما دستگاه میکرودرم دیاموند با سه مکش مختلف است که این دستگاه با دارا بودن سر الماسه با ضخامت کم، متوسط و زیاد میتواند بهترین دستگاه در جوانسازی نیز محسوب شود.

مزایای دستگاه میکرودرم دیاموند:

 1. بازسازی و احیا لایه میانی پوست
 2. درمان آکنه و تازه شدن پوست
 3. ترمیم جای آکنه
 4. پاکسازی عمیق پوست و جلوگیری از بسته شدن منافذ پوست
 5. تحریک متابولیسم و ارتقاء خروج چربی ,باکتری ها , سموم و سلول های مرده
 6. افزایش سرعت احیاء سلول های پوست
 7. افزایش نفوذپذیری و جذب سلولی
 8. افزیش گردش خون که موجب سرعت بخشیدن به جذب آب , اکسیژن و درخشندگی و روشنایی پوست میشود
 9. دارای سر الماسه با ضخامت کم، متوسط و زیاد
 10. سه سر مکش مختلف
 11. فیلتر دوگانه، دستگاه دارای دو فیلتر است

 

خطرات

اگر شما هر گونه بیماری پوستی تحریک شده مانند روزاسه یا هر نوع عفونت، بیماری یا حساسیت پوستی دیگری دارید، این درمان توصیه نمی شود.

3.درمان غیر تهاجمی پوست شماره 3: فرکانس رادیویی (RF)

لیفت با امواج رادیویی (RF) یک عمل زیبایی است که با هدف بازگرداندن خاصیت ارتجاعی و استحکام پوست شما انجام می شود. این روش کاملاً ساده و مؤثر است: فرکانس‌های RF به لایه‌های عمیق‌تر پوست نفوذ می‌کنند و تولید کلاژن و الاستین را تحریک می‌کنند که یک اثر سفت کنندگی قوی ایجاد می‌کند. همچنین دستگاه جوانسازی پوست ار اف دارای فوتون های LED است که می تواند باکتری ها را از بین ببرد یا متوقف کند، که برای از بین بردن آکنه و جوش های روی پوست حساس مفید است. طول موج دستگاه جوانسازی پوست ار اف به حدی است که آسیبی به پوست نمی رساند.

پیشنهاد ما خرید دستگاه ار اف مینی است. چراکه این دستگاه با هفت رنگ مختلف با طول موج های متفاوت و با تاثیرگذاری بالا بر روی پوست توانسته عارضه ها را از بین برده و به جوانسازی و لیفت پوست نیز کمک کند.

 

تأثیر و عملکرد هفت رنگ دستگاه جوانسازی پوست دستگاه مینی RF

هفت رنگ دستگاه جوانسازی پوست ار اف مینی در لایه های عمیق پوست شما نفوذ کرده و سلول های سالم جدیدی تولید می کند، علائم پیری را کاهش داده و گردش خون را افزایش می دهد. باعث کاهش یافتن تغییر رنگ می شود، بافت پوست را سفت می کند و همچنین جوش ها را کاهش می دهد و ریشه ها را از بین می برد.

رنگهای دستگاه جوانسازی پوست ار اف مینی

رنگ LED آبی با طول موج 430-470 نانومتر تمام باکتریهای آکنه را در زیر پوست از بین می برد. جوش های فعال را از بین می برد و همچنین از ایجاد جوش های جدید بدون نیاز به هیچ دارویی جلوگیری می کند. با کاهش فعالیت غدد ، التهاب جوش ها و پوست شما را به شدت کم می کند.

رنگ LED سبز با طول موج 525-550 نانومتر باعث آرامش بخشیدن به پوست ذهن و بدن ، درمان پوست حساس ، هایپرپیگمانتاسیون یا تیرگی مناطق پوست به دلیل کاهش ملانین. همچنین کک و مک ، سوختگی ، آفت و لکه های پیری را می شود.  همچنین از تغییر رنگ زودرس پوست بدون استفاده از محصولات مضر روشن کننده و پر از عوارض پوستی جلوگیری می کند.

رنگ LED زرد با طول موج 590 نانومتر بهترین روش برای از بین بردن قرمزی پوست است. جریان اکسیژن را به سلولهای پوست افزایش می دهد و سلولهای پوست را دوباره انرژی می بخشد و باعث سم زدایی می شود.

رنگ LED فیروزه ای با طول موج 590 نانومتر متابولیسم سلول های پوست را افزایش می دهد و فعالیت آنها را بیشتر می کند. تولید روغن های طبیعی در پوست را افزایش می دهد و به ساخت پروتئین و کلاژن بیشتر کمک می کند.

رنگ LED سفید با طول موج 590 نانومتر باعث تقویت پوست و آرامش می شود و پوست را با مزایای زیادی آرام می کند.

رنگ LED قرمز با طول موج 590 نانومتر باعث افزایش جریان خون می شود. در واقع رنگ ال ای دل قرمز باعث تحریک فرایند کلاژن می شود. کلاژن برای ترمیم بافت آسیب دیده پوست ضروری است ، که به نوبه خود چین و چروک و زخم های سطح پوست را از بین می برد.

مزایای دستگاه ار اف مینی

 • لیفت پوست صورت و گردن
 •  پاکسازی
 • رفع کک و مک
 • رفع جای جوش ، آکنه و اسکار
 • رفع ناهمواری پوست
 • دارای کابل برق – هندپیس
 • دارای ۳ سری در سایرهای مختلف برای دور چشم، صورت و بدن

 

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط