آرشیو بلاگ

درما اف و فواید شگفت انگیز آن در جوانسازی صورت!

درمان چین و چروک با اتوی صورت! اگر دنبال راهی برای رفع چین و چروک و پاکسازی پوست باشید، احتمالاً استفاده از دستگاه درما اف یا اتوی صورت را به شما پیشنهاد داده اند. درمااف یکی از تجهیزات نوینی که اغلب در مراکز معتبر مراقبت از پوست استفاده می شود و هم می توان را به صورت شخصی خریداری نمود و در خانه استفاده کرد. اما درما اف یا اتوی صورت چیست و چگونه می توان آن را در جوانسازی پوست استفاده کرد؟ آیا معایبی برای پوست دارد؟ در این مطلب با ما همراه باشید تا شما را با این دستگاه محبوب در بین بانوان آشنا وعوارض و مزایای آن را معرفی نماییم.

درما اف یا اتوی صورت چیست؟

اتوی صورت  یا اسکرابر پوست درحقیقت یک دستگاه کوچک بوده که با استفاده از امواج فراصوتی و لبه فلزی خود آلودگی ها را از عمیق ترین منافذ پوست بیرون کشیده و کاملا سطح پوست را لایه برداری می کند.

این دستگاه بدون وارد کردن هیچ آسیبی به پوست، تمامی سبوم اضافی و آلودگی های پوست را خارج می کند و در نهایت همانند یک اتو موجب صاف شدن پوست می شود.

امروزه بسیاری از سالن های زیبایی و مراکز تخصصی پوست از این دستگاه برای پاکسازی پوست مشتریان استفاده می کنند. امواج فراصوت درما اف به ترمیم پوست کمک می کند و به جذب مواد مغذی و همچنین لیفت پوست نیز کمک می نماید.

ارتعاشات بالای امواج صوتی در این اتوی صورت فراصوتی موجب باز شدن منافذ بسته پوست و می شود آلودگی های سطح پوست را تمیز می کند. این موضوع می تواند به صاف و روشن شدن پوست نیز کمک زیادی کند.

درمااف4894841684168418748

۱- برطرف کردن خشکی پوست از فواید پاکسازی با درما اف

۲- از بین بردن لکه های تیره پوست از مزایای درما اف یا اتوی صورت

۳- کاهش چین و چروک های پوستی از فواید پاکسازی با درما اف

۴- کاهش ترشح سبوم پوست از مزایای استفاده از اتوی صورت

۵- پاکسازی منافذ پوستی از مزیت های درما اف یا اتوی صورت

۶- لایه برداری پاها از فواید پاکسازی با درما اف

۷- جلوگیری از ایجاد آکنه از مزیت های استفاده از اتوی صورت

۸- بهبود گردش خون در پوست از فواید پاکسازی با درما اف

۹- افزایش جذب سرم ها و کرم های پوستی از فواید پاکسازی با درما اف

۱۰- لیفت صورت از فواید درما اف

نحوه استفاده از درما اف یا اتوی صورت

نحوه استفاده از درما اف یا اتوی صورت بسیار راحت است. به طور کلی بیشتر انواع این دستگاه که در بازار موجود هستند، سه حالت دارند. حالت اسکراب یا لایه بردار، حالت آبرسانی یا جذب مواد مغذی و حالت لیفتینگ. شما باید ابتدا حالت مورد نظرتان را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که اگر هیچ تجربه ای در کارهای زیبایی و مراقبت از پوست ندارید بهتر است ابتدا نگاهی به فیلم اتوی صورت و طریقه استفاده از آن بیندازید و بعد آن را استفاده کنید.

1. حالت لایه بردار اتوی صورت

برای استفاده از حالت پاکسازی یا لایه برداری بهتر است حتماً از قبل به خوبی با یک شوینده ملایم بشویید. سپس پوست را بخور دهید. این کار موجب می شود تا آلودگی ها راحت تر از پوست شما پاک شوند. در نهایت می توانید دستگاه را روی حالت لایه بردار تنظیم کنید. سپس آن را در زاویه ۴۵ درجه روی پوست بکشید تا آلودگی ها تمیز شوند.اما این دستگاه حالت های مختلفی داشته  به همین بابت ما در ادامه مطلب  حالت های مختلف این دستگاه را به شما آموزش خواهیم داد.

2. حالت آبرسانی اتوی صورت

برای استفاده از حالت آبرسانی پوست باید اتوی صورت باید ابتدا کرم و ژل مورد نظر را روی پوست بزنید. سپس درما اف را به سمت بالا روی پوست حرکت دهید. توجه داشته باشید که در این حالت قسمت صاف تیغه باید روی پوست باشد. برای این کار می توانید از هر نوع کرم، سرم، آبرسان یا ژلی که با پوست شما سازگار است استفاده کنید. توجه داشته باشید که کشیدن دستگاه به صورت خشک روی صورت موجب آسیب رسیدن به پوست می شود.

درما اف 418546841688416874687418

3.حالت لیفتینگ اتوی صورت

برای استفاده از دستگاه در حالت لیفتینگ باید دستگاه را روی گزینه لیفتینگ تنظیم نمایید. سپس مقداری ژل یا سرم مخصوص لیفت یا جوانساز به پوستتان بزنید. حالا می توانید با حرکت دادن دستگاه به سمت بالا عمل لیفت را انجام دهید. توجه داشته باشید که در این حالت باید تیغه دستگاه به سمت بالا باشد.

نکاتی که باید در هنگام استفاده از درمااف یا اتوی صورت بدانید :

  •     درما اف یا اتوی صورت یک لایه بردار است که استفاده بیش از اندازه آن به عنوان لایه بردار می تواند به پوست شما آسیب وارد کند.
  •     به یاد داشته باشید که از اتوی صورت نباید برای گردن و سینه استفاده کنید.
  •     از درما اف نباید روی پوست ملتهب و زخم ها استفاده کنید.
  •     افراد باردار و کسانی که سابقه بیماری قلبی دارند، نباید از این دستگاه استفاده کنند.
  •     استفاده از اتوی صورت به صورت خشک می تواند موجب آسیب به پوست شود. بنابراین حتماً از دستگاه در کنار سرم ها و کرم های مؤثر استفاده کنید.
  •     اگر پوست شما خشک است بهتر است تنها هفته ای یک بار از حالت لایه بردار آن استفاده کنید.
  •     افرادی که پوست چربی دارند می توانند تا هفته ای ۳ بار از اتوی صورت استفاده کنند.
  •     هیچ گاه در زمان استفاده از اتوی صورت آن را روی پوست فشار ندهید. این کار می تواند به سلول های پوست آسیب برساند و موجب قرمزی و تورم پوست شود.

اتوی صورت برای چه افرادی مناسب است؟

کلیه افرادی که سن آن ها بین ۲۵ تا ۶۰ سال است می توانند برای بهبود وضعیت پوست و حفظ سلامت پوست خود از درما اف یا اتوی صورت استفاده کنند. این دستگاه برای مردان نیز قابل استفاده است و هیچ محدودیتی ندارد.

تعداد دفعات استفاده از اتوی صورت چقدر است؟

این موضوع معمولاً به نوع پوست فرد بستگی دارد. اما به طور کلی گفته می شود که افرادی که پوست چربی دارند برای استفاده از حالت لایه بردار می توانند تا ۳ بار در هفته آن را به کار ببرید. افرادی که پوست خشک دارند بهتر است ۱ بار در هفته از حالت لایه برداری استفاده کنند. برای استفاده از حالت آبرسانی و لیفتینگ دستگاه می توانید یک بار در روز و هر بار از ۱ تا ۳ دقیقه از دستگاه استفاده کنید. توجه داشته باشید که پوست های حساس و خشک بهتر است به صورت یک روز در میان و با حداقل زمان ممکن از دستگاه استفاده کنند تا پوستشان تحریک نشود.

درما اف 59849419874749874198741

جمع بندی نهایی

اتوی صورت یا دستگاه درما اف یکی از مفیدترین ابزارهای مراقبت از پوست است که در کنار استفاده از سرم ها و کرم های مغذی می تواند به سلامت و زیبایی پوست شما کمک کند. به یاد داشته باشید که از حالت لایه بردار این دستگاه تنها از ۱ تا ۳ بار در هفته استفاده کنید. در صورتی که قصد دارید از آن به عنوان آبرسان یا لیفتینگ استفاده کنید، حتماً قبل از استفاده مقداری سرم یا ژل مؤثر روی پوست بزنید.

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *