آرشیو بلاگ

درمان‌های خانگی شگفت انگیز برای جوش های سرسیاه

جوش سرسیاه 8674647856987456876

جوش سرسیاه لکه های ریز و تیره رنگ روی پوست است. متخصصان پوست برای از بین بردن جوش های سرسیاه و ریشه دار بهترین تجهیزات را دارند، با این حال  با استفاده از مراقبت های مناسب از پوست و درمان های خانگی، به راحتی می توان با این مشکل مقابله کرد.

درمان های خانگی جوش های سرسیاه

درمان های خانگی زیر می تواند به جلوگیری و از بین بردن جوش های سرسیاه کمک کند.

همیشه قبل از استفاده از هرگونه روش درمانی روی صورت خود، یک تست پچ انجام دهید تا از واکنش سوء و آلرژیک جلوگیری کنید. افرادی که دارای پوست حساس، ضایعات فعال یا سایر مشکلات پوستی هستند باید قبل از استفاده از یک روش درمانی جدید، اقدامات احتیاطی بیشتری انجام دهند و با متخصص پوست خود مشورت کنند.

 

 جوش سرسیاه 8674647856987456876

 

صورتتان را بخور دهید

بخور دادن شاید رایج ترین درمان خانگی مسدود شدن منافذ و بهترین روش برای تمیز کردن عمقی  پوست باشد که با اطمینان می توان دو بار در هفته انجام داد تا بهترین نتیجه را گرفت.

گرمای ملایم منافذ پوستی شما را باز کرده  و استخراج بقایای داخل آنها را آسان می کند.

برداشتن منافذ با ناخن های تیز می تواند به پوست صورت شما آسیب برساند و حتی باعث زخم شدن آن شود، بنابراین توصیه می شود از ابزاری به نام Komedone Extractor استفاده کنید که به طور خاص برای این منظور طراحی شده است.

پوست خود را لایه برداری کنید

لایه برداری لایه اپیدرمی پوست برای از بین بردن سلولهای مرده پوست برای تجدید به موقع پوست لازم است. با این حال، توجه به این نکته مهم است که برای انواع پوست مناسب نیست و استفاده بیش از حد از آن باعث تحریک یا حتی آسیب پوست می شود.

لایه برداری شیمیایی شامل استفاده از یک ماده لایه بردار حاوی اسید بر روی پوست، مانند شستشوی اسید سالیسیلیک 2٪ است. قبل از انجام هرگونه درمان لایه برداری توصیه می شود با یک متخصص پوست مشورت کنید.

در لایه برداری مکانیکی از ابزارهایی مانند برس یا لایه بردارهای موضعی مانند اسکراب برای از بین بردن فیزیکی سلول های مرده پوست استفاده می شود.

در اینجا یک اسکراب خانگی توصیه شده است که می تواند به از بین بردن جوش های سرسیاه کمک کند:

اسکراب جو دوسر، عسل و آب گوجه فرنگی

1 قاشق چایخوری عسل، بلغور جو دوسر و آب گوجه فرنگی را در یک کاسه بریزید و آنها را مخلوط کنید تا به صورت خمیر در بیاید، خمیر را به صورت خود بمالید و با استفاده از حرکات دایره ای آرام دست، پوست خود را در جهت بالا و با تمرکز ویژه بر روی مناطق مستعد جوش های سرسیاه بمالید و آن را بعد از 10 دقیقه اسکراب بشویید.

 

 جوش سرسیاه 563468687687459687

 

روغن زردچوبه و نارگیل و روغن زیتون را امتحان کنید

زردچوبه دارای خواص ضد التهابی، ضد عفونی کننده و آنتی اکسیدانی است که به پاکسازی منافذ پوست کمک می کند. روغن زردچوبه و نارگیل را برای جلوگیری از جوش های سرسیاه استفاده کنید.

نحوه استفاده:

زردچوبه و روغن را در یک کاسه تمیز مخلوط کنید تا به صورت خمیر در آید. مخلوط را روی جوش های سرسیاه بگذارید، بعد از 10 دقیقه صورت خود را با آب گرم بشویید.

آلوئه ورا بزنید

آلوئه ورا به عنوان یک آنتی اکسیدان در برابر رادیکال های آزاد عمل می کند و به از بین بردن جوش های سرسیاه کمک می کند.

نحوه استفاده:

ژل را از یک برگ آلوئه ورا استخراج کنید. لایه ضخیمی از ژل را به صورت  و به خصوص روی جوش های سرسیاه خود بمالید. بگذارید یک شب بماند و صبح صورت خود را با آب گرم بشویید.

از ماسک سفالی استفاده کنید

خاک فولر و خاک رس بنتونیت به طور گسترده ای به عنوان ماسک های سفالی برای از بین بردن جوش های سرسیاه استفاده می شود.

نحوه استفاده:

1 قاشق چایخوری از هر رس و 1 قاشق چایخوری سرکه سیب را مخلوط کنید، مخلوط را به صورت خود بمالید و بگذارید به مدت 15-20 دقیقه بماند.

پس از خشک شدن، با استفاده از یک حوله مرطوب ماسک را به آرامی برداشته و صورت خود را بشویید.

 

 جوش سرسیاه 68476485634536546345

 

نمک اپسوم را برای لایه برداری امتحان کنید

نمک اپسوم یک ماده لایه بردار موثر است که به از بین بردن سلولهای مرده پوست از منافذ پوست کمک می کند. علاوه بر این، به عنوان یک عامل ضد التهاب برای درمان آکنه، جوش و زخم های کوچک عمل می کند.

نحوه استفاده:

1 قاشق چای خوری نمک اپسوم را در پاک کننده صورت خود مخلوط کنید. از این مخلوط برای شستن صورت به صورت معمول استفاده کنید. برای جلوگیری از خشکی، مرطوب کننده بزنید.

از آبلیمو و عسل استفاده کنید

آب لیمو دارای خواص ضد باکتری است و همچنین به عنوان یک لایه بردار طبیعی عمل می کند. محتوای اسید سیتریک موجود در لیمو به باز شدن و پاکسازی منافذ کمک می کند.

نحوه استفاده:

چند قطره آب لیمو تازه و عسل به مناطق آسیب دیده بمالید. با آب بشویید و به دنبال آن پاک کننده معمول خود را بشویید.

نکات مراقبت از خود و پیشگیری از جوش های سرسیاه

در اینجا چند قانون اساسی برای مراقبت از پوست آورده شده است که اگر می خواهید پوست خود را از جوش های سر سیاه پاک کنید باید به آنها عمل کنید.

1. صورت خود را لمس نکنید

بسیاری از مشکلات پوستی ناشی از لمس غیر ضروری صورت است که مشکلات پوستی را تشدید می کند بدتر می شود. اگر لازم است صورت خود را لمس کنید، ابتدا باید دستان خود را با آب تمیز و صابون بشویید.

همچنین پس از درمان یا لمس جوش سرسیاه، دست های خود را تمیز کرده و از پخش شدن آن جلوگیری کنید و مرتباً سطح تلفن خود را ضد عفونی کنید.

 

2. از پاکسازی بیش از حد پوست خودداری کنید

شستن مداوم صورت در طول روز می تواند پوست شما را بسیار خشک کند. برای مرطوب سازی پوست خشک، غدد چربی شما سبوم بیش از حد تولید می کنند که می تواند منافذ پوست شما را بیشتر مسدود کند.

توصیه می شود صورت خود را بیش از دو یا سه بار در روز با یک پاک کننده ضد عفونی کننده ملایم بشویید. بگذارید پوست شما به جای مالش، در هوا خشک شود یا آن را با حوله نرم و تمیز خشک کنید.

 

 جوش سرسیاه 487487487487417815

 

3. پوست خود را مرطوب کنید

خشکی پوست باعث تولید بیش از حد سبوم برای آبرسانی بیشتر می شود اما در نهایت باعث مسدود شدن منافذ پوست می شود. بنابراین، شما باید یک برنامه مرطوب کننده منظم را دنبال کنید تا تعادل چربی سالم را در پوست خود حفظ کنید.

استفاده از کرم یا لوسیون آبرسان مناسب برای نوع پوست خاص شما بسیار مهم است. محصولات مبتنی بر آب معمولاً بهترین گزینه برای افراد مستعد آکنه است.

4. چسب پاک کننده بینی بزنید

چسب های پاک کننده بینی اغلب برای بیرون آوردن سبوم، بقایا و آلودگی های موجود در منافذ بینی شما استفاده می شود.

5. لوازم آرایشی خود را هوشمندانه انتخاب کنید

هنگام خرید لوازم آرایشی یا سایر محصولات مراقبت از پوست، به دنبال مارک های غیر دارویی، 100٪ مبتنی بر مواد معدنی باشید که به طور خاص برای پوست های مستعد آکنه طراحی شده اند.

محصولات غیرپزشکی به دلیل داشتن پایه آب ، احساس سبکی می کنند. این مواد آرایشی فاقد چربی مسدود کننذه منافذ یا آکنه هستند اما تهدید را به طور کامل از بین نمی برند.

مصرف هرگونه لوازم آرایشی یا محصولات مراقبت از پوست را که احساس می کنید پوست شما تحریک کرده و یا منافذ پوست را مسدود می کند را قطع کنید.

6. یک روال سالم برای پاکسازی آرایش را دنبال کنید

همیشه قبل از خواب آرایش خود را پاک کنید تا در هنگام خواب پوست بتواند نفس بکشد.

7. مراقب آنچه می خورید باشید

انتخاب های غذایی ناسالم روی پوست شما تأثیر منفی می گذارد. غذاهای ناخواسته سرخ شده را با یک رژیم غذایی کاملاً متعادل و مغذی جایگزین یک پوست شفاف و سالم کنید.

8.حداقل هفته ای یکبار روبالشتی خود را عوض کنید

یک بالش کثیف حاوی گرد و غبار و چربی مو ها، می تواند موجب جمع شدن آلودگی و میکروب ها در پوست شده و در نهایت منجر به آسیب پوست شود.

جوش های سرسیاه در مقابل جوش های سر سفید

اگر دهان فولیکول شاخه مو بسته بماند، مخلوط چربی، باکتری ها و بقایای موجود در آن در معرض محیط خارج قرار نمی گیرد و برآمدگی ایجاد می کند و یک جوش سر سفید در زیر پوست ایجاد می کند، که به عنوان کومدون بسته شناخته می شود.

اگر محتوای منافذ مسدود شده با هوا تماس پیدا کند، اکسید شده و سیاه می شود. بنابراین، جوش های سر سیاه همچنین به عنوان کمدون باز شناخته می شوند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *