آرشیو بلاگ

جوانسازی با میکرونیدلینگ را جایگزین بوتاکس کنید!

میکرونیدلینگ 45845848747784

” به چشمان خود استراحت دهید و به جای خواندن به پادکست بالا گوش دهید… “

______________________________________________

آیا میکرونیدلینگ بهتر از بوتاکس است؟

ما در عصری زندگی می کنیم که هر روز یک راز جدید درباره بازگشت پوست جوان و زیبا به گوش می رسد و مردم به طور مداوم محصولات جدیدی را ادعا می کنند که پوست آنها را زیبا می کند. اما  بوتاکس از برجسته ترین روش های جوانسازی پوست است که سالهاست برای بازیابی جوانی از دست رفته استفاده می شود. ما نمی توانیم این واقعیت را انکار کنیم که همه ما در برهه ای از زندگی خود می خواستیم بوتاکس انجام دهیم. برخی می خواهند لب های پرتری داشته باشند و برخی دیگر خواهان پوستی بدون چین و چروک هستند، بنابراین  هرکس هدف متفاوتی را دنبال می کند. اما بوتاکس جدیدترین و موثرترین مد در صنعت زیبایی نیست و دوستداران  میکرونیدلینگ ادعا می کنند که این روش درمانی موثرتر از بوتاکس است؛ بگذارید ببینیم چرا!

میکرونیدلینگ چیست؟

اگرچه میکرونیدلینگ و بوتاکس همچنان دو روش درمانی برتر برای بازیابی و درمان پوست هستند، اما بیشتر افراد میکرونیدلینگ را به بوتاکس ترجیح می دهند. میکرونیدلینگ فرآیندی است که کانالهای کوچکی در پوست ایجاد می کند تا به محصول اجازه دهد عمیقتر به سطح نفوذ کند. در اصل با ایجاد صدمات جزئی در پوست تولید کلاژن را تحریک می کند. بسیاری این روش را جایگزین مناسبی برای  بوتاکس می دانند، بسیار مقرون به صرفه است و حتی توسط افراد در خانه قابل اجراست، به خصوص افرادی که 20 تا 30 ساله هستند و به دنبال مراقبت های پیشگیرانه برای مقابله با علائم پیری می باشند.

میکرونیدلینگ 45845848747784

بوتاکس چیست؟

از طرف دیگر، بوتاکس از جمله متداول ترین اقدامات زیبایی غیر جراحی است و سالانه بیش از 6 میلیون درمان بوتاکس در سراسر دنیا انجام می شود و این رقم هر روز در حال افزایش است. تعداد آمپول های بوتاکس مورد نیاز شما به نتیجه دلخواه شما بستگی دارد، ابرو  گردن و چین و چروک های گونه، پیشانی و زیر چشم از آشناترین قسمتهایی است که روی آن اعمال می شود.

بوتاکس چه فایده ای دارد؟

بوتاکس برای مدت طولانی وجود داشته است و سابقه اثبات شده ای در صاف کردن خطوط عمیق صورت دارد، اما نه هر خطی! به همین دلیل مهم است که پوست خود را بشناسید و دقیقاً همان چیزی را که می خواهید تغییر دهید برقرار کنید.

صورت شما به دلایل مختلف خطوط و چین و چروک هایی را نشان می دهد و بوتاکس برای درمان نوع خاصی از خطوط صورت به نام چین و چروک های دینامیک بسیار عالی است. چین و چروک های پویا به خودی خود به دلیل عوامل محیطی یا حتی سن ایجاد نمی شوند ( اگرچه نقش کم رنگی دارند). علت آن چین و چروک شدن مداوم و چین خوردگی است که هر زمان می خندید، لبخند می زنید یا اخم می کنید، ایجاد می شوند.

با گذشت زمان و افزایش سن، خطوطی که لبخند یا اخم شما را نشان می دهند، تأثیر عمیقی بر چهره و پوست  شما می گذارد. حتی وقتی صورت شما در حالت استراحت است، خطوط باقی می مانند.( چین و چروک استاتیک یا ساکن)

اینجا جایی است که بوتاکس وارد می شود و مستقیماً به منبع مورد نظر می رود، پزشک یا درمانگر مقدار کمی سم به نام onabotulinumtoxinA را  به زیر پوست تزریق می کند که عضلات زیر پوست شما را هدف قرار داده و از انقباض یا حرکت آنها جلوگیری می کند. این علم ساده است: بدون انقباض به معنی عدم چین خوردگی است، به معنای محو شدن خطوط.

اگر خطوط عمودی بین ابروها، خطوط پنجه کلاغی در گوشه چشم ها یا پرانتزهای اطراف دهان داری ، این چین و چروک های پوستی است و بوتاکس می تواند آنها را 86 درصد محو کند.

 

” به چشمان خود استراحت دهید و به جای خواندن به پادکست بالا گوش دهید… “

______________________________________________

میکرونیدلینگ برای چه کاری مفید است؟

اگر موضوعی که بیشتر شما را در مورد پوست آزار می دهد، بافت شل، منافذ بزرگ پوست و جای زخم های آکنه است در این صورت میکرونیدلینگ راهی درست و مناسب برای انجام این کار است.

مانند بوتاکس، این مسئله به قلب مسئله می رسد. آنها اتفاقاً مشکلات بسیار متفاوتی هستند که خواستار راه حلهای مختلف هستند. پوست شل شما در اثر مشکلاتی از قبیل این موارد ایجاد می شود:

  • روند پیری که به طور حتم منجر به کاهش تولید طبیعی کلاژن و الاستین (دو پروتئین اساسی در ساختار پوست شما)
  • عوامل محیطی مانند آسیب خورشید، آلودگی های محیطی، دود و استرس.

چین و چروک هایی که مشاهده می کنید چروک های استاتیک نامیده می شوند و بسیار متفاوت از چین و چروک پوست هستند. این موارد از آنجا رخ می دهد که کلاژن، الاستین و حتی چربی دیگر برای بلند کردن پوست و حجم دادن به آن وجود ندارد. بنابراین مانند بادکنک باد شده افتاده و می لرزد.

میکرونیدلینگ با تحریک بدن برای تقویت تولید پروتئین های ضروری دیگر، این مسئله را حل می کند و صدها آسیب ریز در سراسر سطح پوست شما ایجاد می کند، عمل این باعث می شود بدن شما بلافاصله  احساس زخمی شدن کرده و برای بازسازی زخم ایجاد شده به تولید الاستین و کلاژن مخصوص خود را برای التیام زخم های میکروسکوپی اقدام کند، و اینگونه شما  ناخودآگاه در راه ترمیم پوست خود هستید.

میکرونیدلینگ به خودی خود عالی است، اما با ترکیب آن با درمان پلاسمای غنی از پلاکت (PRP)  به درمان شما تاثیرگزاری بیشتری می بخشد. با افزودن یک سرم غلیظ متشکل از عوامل ترمیم کننده خون در سطح پوست، فرآیند میکرونیدلینگ این پلاکت ها را به پایین به لایه های پوست شما می فرستد که باعث تجدید سلول می شود. این به طور موثری پوست شما را ترمیم، بازسازی و بازیابی می کند، در نتیجه پوست صاف تر و سفت تری با منافذ کوچکتر و جای زخم هایی که کمتر دیده می شوند، به وجود می آید.

میکرونیدلینگ 54544415841874

آیا می توانم بوتاکس و میکرونیدلینگ را با هم دریافت کنم؟

اگرچه ممکن است ترکیب بوتاکس و میکرونیدلینگ برای گرفتن بهترین نتیجه از هر دو جهان وسوسه انگیز باشد  اما بهتر است این کار را همزمان انجام ندهید. این دو فرآیند قطعاً می توانند از یکدیگر تعریف کنند، اما بوتاکس باید به پوست سالم تجویز شود و میکرونیدلینگ زخم های میکروبی زیادی ایجاد می کند.

چرا میکرونیدلینگ بهتر از بوتاکس است؟

بوتاکس برای صاف شدن سطح پوست و ایجاد جلوه ای بدون چین و چروک کامل به آن انجام می شود. در حالی که میکرونیدلینگ باعث شرایطی می شود تا خود پوست اقدام به بازیابی خود کرده و  بهبود یابد. بوتاکس شامل مراقبت های مادام العمر هر سه تا شش ماه برای حفظ نتایج مطلوب است. در مقابل، میکرونیدلینگ اگرچه برای دستیابی به نتایج مطلوب به جلسات متعدد نیاز دارد، اما بسته به پیامدهایی که بیمار می خواهد مدت بیشتری طول می کشد.

این اعتراف است که بوتاکس یک درمان عالی و موثر در کاهش علائم ظاهر چین و چروک است، اما اشکالات زیادی دارد که باعث می شود برای بازار زیبایی چندان جذاب نباشد. این عوارض شامل تورم، حساسیت به لمس و خارش روی پوست و همچنین سردرد است، همچنین این  عمل زیبایی شامل خطر ابتلا به عفونت مانند همه تزریقات است. آیا تا به حال فکر کرده اید که ماده شیمیایی بوتاکس چیست؟ این سمی به نام سم بوتولینوم است، بله، در واقع به نظر می رسد که بسیار ترسناک باشد! خطر افتادگی را تهدید می کند زیرا هنگام استفاده از آن عضله صورت به سرعت سرکوب می شود و بنابراین شما معمولاً با صورت یخ زده نسبتاً سردی روبرو می شوید که به نظر طبیعی نیست.

ممکن است تعجب کنید که چرا افراد تا این حد به بوتاکس اعتیاد دارند، دلیل این امر این است که اثرات آن خیلی زود از بین می رود. بنابراین بیماران چاره ای ندارند جز اینکه اغلب به درمان بپردازند. بنابراین برای آن دسته از افرادی که می خواهند یک روش طبیعی وکم خطر و گاها کاملا بی خطر برای جوان سازی پوست داشته باشند بهتر است به طور دائمی برای انجام میکرونیدلینگ اقدام کنند.

با استفاده از میکرونیدلینگ، این حالت غیر طبیعی یخ زده را نخواهید داشت، زیرا با کاهش سطح تولید، این روش درمانی باعث تولید کلاژن از داخل پوست می شود. درمان بسیار ساده و در عین حال بسیار موثر است و باعث می شود سالها جوانتر شوید. همچنین هیچ عارضه جانبی مانند سردرد، افتادگی تورم و همچنین صورت های یخ زده ناراحت کننده ندارد، به همین دلیل است که مورد توجه بیشتر مردم قرار می گیرد و آنها  اغلب میکرونیدلینگ را انتخاب می کنند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *