آرشیو بلاگ

آیا با میکرونیدلینگ می توان جای جوش را از بین برد؟

میکرونیدلینگ 54568487855465495849584

” به چشمان خود استراحت دهید و به جای خواندن به پادکست بالا گوش دهید… “

______________________________________________

آیا میکرونیدلینگ واقعاً به اسکارهای آکنه کمک می کند؟

اگر با زخم های پوستی و آکنه های عمیق دست و پنجه نرم می کنید، احتمالاً همه روش های درمانی موضعی، سرم و ماسک DIY را برای کاهش زخم های آکنه خود امتحان کرده اید و متاسفانه نتیجه دلخواهتان را کسب نکرده اید بهتر است به سراغ روش های درمانی حرفه ای که توسط متخصصان پوست یا زیبایی شناسان مجاز هستید بروید، بدون شک اگر خوب تحقیق و بررسی کنید به احتمال زیاد با میکرونیدلینگ روبرو خواهید شد. متخصص زیبایی تصاویر قبل و بعد درمان را به نشان خواهد داد، اما ممکن است هنوز فکر کنید که آیا میکرونیدلینگ واقعاً به خوب شدن جای زخم های آکنه کمک می کند یا نه!؟

بله، میکرونیدلینگ واقعاً به اسکارهای آکنه کمک می کند. این روند رشد کلاژن جدید در پوست شما را ترغیب کرده و پوست شما را ترمیم می کند تا  شرایط خود  را بهبود دهد.

بیایید به جزئیات مربوط به چگونگی کاهش جای زخم های آکنه با استفاده از میکرونیدلینگ بپردازیم.

میکرونیدلینگ 54568487855465495849584

چگونه میکرونیدلینگ به اسکارهای آکنه کمک می کند؟

این روش درمانی می تواند به همه موارد از چین و چروک و تیرگی زیر چشم تا ایجاد علائم کششی، تغییر رنگ و افزایش جذب محصول  مراقبتی پوست کمک کند. با این حال، ما هرگز به جزئیات آنچه می تواند برای زخم های آکنه انجام دهد، نپرداخته ایم. با این وجود شواهدی مبنی بر اینکه این روش کم تهاجمی، نسبتاً بدون ریسک (که می تواند به صورت حرفه ای توسط یک متخصص پوست یا در منزل و با یک درما غلتکی انجام شود) می تواند به ظاهر آنها کمک کند، قانع کننده است.

مطالعه 2015 در مورد اثر میکرونیدلینگ بر جای جوش ها آتروفیک نشان داد که بیماران پس از سه ماه درمان میکرو نیدلینگ، بهبود بالینی محسوسی خوب تا خیلی خوب در ظاهر زخم پس از آکنه داشته اند. این سخن کاملا منطقی است زیرا سر خوردن سوزن های ریز روی پوست دسته های کلاژن را در لایه بالایی درم تجزیه می کند، که مسئول این زخم های ناهموار هستند. همچنین با تقویت فوری تولید کلاژن بیشتر فرآیند ترمیم را تحریک می کند.

نتیجه؟ پوست نرم شده، بافت و رنگ پوست یکنواخت تر می شود، به علاوه جای زخم کمتر واضح است.

ابزار میکرونیدلینگ از سوزن های کوچک تشکیل شده است (که معمولاً از 0.5 میلی متر تا 1 میلی متر نفوذ می کند) که پوست را به آرامی سوراخ می کند و زخم های کوچکی ایجاد می کند. این زخم ها تقریباً قابل مشاهده نیستند، اما پوست شما تشخیص می دهد که باید خود بهبود یابد بنابراین کلاژن بیشتری تولید می کند. این افزایش تولید کلاژن به صاف شدن جای زخم و همچنین محو شدن خطوط ریز و چین و چروک کمک می کند.

 

” به چشمان خود استراحت دهید و به جای خواندن به پادکست بالا گوش دهید… “

______________________________________________

نتایج میکرونیدلینگ

اکثر بیماران پس از چند روش درمانی، شاهد کاهش محسوس اسکار آکنه هستند. جای زخم های عمیق یا جیب ها کاهش می یابد و در سه روش درمانی پوست رنگ و بافت صاف تری پیدا می کند. پوست جدیدی که ایجاد شده محکم تر، روشن تر و نرم تر خواهد بود! حتی کسانی که جای زخم ندارند، در ظاهر پوست آنها بهبودی حاصل می شود.

بنابراین چگونه می توانید از میکرو سوزن زدن برای جوش های آکنه بهره مند شوید؟ اگر می خواهید این کار را در خانه انجام دهید، ابتدا به یک غلتک درما احتیاج دارید، یک دستگاه طبل شکل با دسته و سوزن های فولادی ضد زنگ بسیار ریز و درشت از آن بیرون آمده است که طول آنها معمولاً بین 0.25 تا سه میلی متر است. پس از پاکسازی و لایه برداری پوست (به طور ملایم)، آنها را به آرامی بر روی جای زخم های خود می پیچانید و همانطور که این کار را  انجام می دهید، سوزن ها به اپیدرم نفوذ می کنند و باعث ایجاد میکرو صدمات چربی دار می شوند که این روند کلاژن را تحریک می کنند. این روش ملایم  بدون درد است و پوست را نمی شکند.

چرخه درمانی توصیه شده هر چهار تا شش هفته یکبار درمان است. سه تا چهار درمان برای دیدن نتایج مطلوب توصیه می شود و درمان های پیگیری سالانه پس از آن.

برای تأثیرگذاری بیشتر در درمان، می توانید آن را با یک سرم مکمل ترکیب کنید. پس از پاکسازی (اما قبل از غلتاندن)، یک سرم تقویت کننده کلاژن حاوی موادی مانند هیالورونیک اسید،  ویتامین c، سلول های بنیادی یا پپتیدها استفاده کنید، اینها انواع موادی هستند که واقعاً اثرات میکرو سوزن زدن را برای تحریک کلاژن، سرعت بخشیدن به گردش سلول، افزایش رنگدانه بالا، صاف کردن خطوط ریز، محکم کردن، مایع و هیدراته شدن کمک شایانی می کند. بعد از اینکه نورد را تمام کردید، با یک لایه دیگر از سرم یا برای قدرت لایه برداری اضافی (و اگر پوست شما از پس آن برمی آید)، یک محصول رتینول را دنبال کنید.

میکرونیدلینگ 5648645874544185

عوارض جانبی میکرونیدلینگ

در مقایسه با سایر درمان های کاهش اسکار، عوارض جانبی میکرونیدلینگ نسبتاً کم است. ممکن است مقداری قرمزی یا التهاب یا حتی کبودی جزئی داشته باشید. اجتناب از قرار گرفتن در معرض آفتاب زیاد و نوشیدن مقدار زیادی آب قبل و بعد از درمان می تواند احتمال بروز عوارض جانبی را کاهش دهد. با این حال اکثر افراد حداقل عوارض جانبی خواهند داشت یا نمی توانند در طی 24 ساعت درمان به برنامه معمول خود برگردند.

افراد خاصی نباید تحت درمان های میکرونیدلینگ قرار گیرند. اگر به راحتی زخم می شوید، باردار هستید یا روزاسه یا اگزما دارید، با متخصص پوست خود صحبت کنید تا تصمیم بگیرد که آیا میکرونیدلینگ برای شما مناسب است یا خیر.

میکرونیدلینگ حرفه ای در مقابل میکرودرم خانگی برای جای زخم های آکنه

طی چند سال گذشته محبوبیت درمارولرهای خانگی افزایش یافته است و فروشگاههای اینترنتی و حضوری دائما در حال ستایش غلتک های خانگی میکرودرم خانگی هستند که چگونه پوست آنها را روشن، محکم و بهبود می بخشد. با این حال، این دستگاه های خانگی و نتایج آنها بسیار متفاوت از درمان های حرفه ای میکرونیدلینگ است، اما استفاده از آنها خالی از لطف نیست زیرا شاهد تاثیرات مثبت زیادی خواهید بود.

اما به یاد داشته باشید اگر خودتان پوست خود را درمال کنید، احتمال آسیب رساندن به پوست را بسیار افزایش می دهید، بنابراین حتی اگر رویه خود را به درستی انجام دهید، نتایج مطلوبی را که اگر توسط یک متخصص انجام شود نمی بینید.

میکرونیدلینگ، هنگامی که توسط یک متخصص انجام شود، می تواند به کاهش زخم های آکنه کمک کند.

دستورالعمل های پیش درمانی میکرونیدلینگ

  • یک روز قبل یا 24 ساعت پس از درمان با تزریق ورزش نکنید.
  • 5 روز قبل از درمان از مصرف داروهایی مانند: Aleve ، Advil ، ایبوپروفن، داروهای سرماخوردگی، ویتامین E یا آسپرین خودداری کنید.
  • به مدت 2 هفته قبل از درمان از Retin-A ، لایه برداری شیمیایی، مواد پرکننده تزریقی یا بوتاکس خودداری کنید.
  • در صورت بروز تبخال به کادر پزشکی اطلاع دهید. برای جلوگیری از هرگونه شکستگی بعد از درمان، به نسخه ضد ویروسی نیاز خواهید داشت.
  • اگر شما دچار بریدگی، زخ ، خراشیدگی یا در حال حاضر دچار آکنه یا سرماخوردگی هستید این روش انجام نمی شود.

میکرونیدلینگ 6456454515454456

دستورالعمل پس از درمان

چه انتظاری از نتایج میکرونیدلینگ می رود:

روز اول: پوست بسته به شدت درمان، قرمز و برافروخته می شود. خونریزی دقیق می تواند رخ دهد، بنابراین حداقل 12 ساعت آرایش نکنید.

روز دوم: رنگ قرمز یا صورتی مانند آفتاب سوختگی متوسط ​​باقی می ماند. تورم و کبودی جزئی ممکن است در روز دوم بیشتر دیده شود. خراش های جزئی ممکن است قابل مشاهده باشد. در صورت لزوم مرطوب کننده بزنید.

روز سوم: پوست می تواند صورتی یا طبیعی باشد. تورم فروکش می کند. پوست می تواند احساس خشکی یا سفتی کند. شیوع کمی آکنه یا میلیا (برجستگی های ریز و سفید) امکان پذیر است. لایه برداری سبک معمولاً در طی سه روز اتفاق می افتد و با پوستی کاملاً جدید جایگزین می شود.

فقط با استفاده از انگشتان خود، صورتتان را با یک پاک کننده ملایم بشویید. صورت را با آب ولرم به آرامی ماساژ دهید. سرم و بقایای دیگر مانند خون خشک شده را بردارید. اسکراب نکنید، از پارچه شستشو یا برس Clarisonic استفاده کنید. مناطق درمان شده را دو بار در روز تمیز کنید. به مدت 72 ساعت از محصولات لایه بردار استفاده نکنید.

کمپرس سرد ممکن است به دنبال درمان برای راحتی استفاده شود. اگر گردن یا دکلته درمان شود، ممکن است قرمزی کمی بیشتر طول بکشد.

برای کاهش خارش یا قرمزی، 1٪ کرم هیدروکورتیزون یا اسپری یا ژل بنادریل روی مناطق تحت درمان قرار دهید.

برای کاهش کبودی و التهاب، ممکن است حداکثر 7 روز بعد از هر بار درمان از آرنیکا مونتانا استفاده کنید.

24 ساعت بعد از درمان ورزش نکنید. تا 48 ساعت آینده بدون ورزش شدید.

تا زمانی که قرمزی برطرف نشود از سونا، اتاق بخار، حمام گرم یا دوش خودداری کنید.

همچنان از قرار گرفتن در معرض آفتاب در مناطق درمانی خودداری کرده و از ضد آفتاب با طیف وسیع با SPF استفاده کنید (حداقل 30). آن را حداقل 30 دقیقه قبل از قرار گرفتن در معرض آفتاب قرار دهید و هر دو ساعت یکبار تجدید کنید.

بعد از 2-3 روز می توانید به محصولات منظم مراقبت از پوست برگردید یا به محض اینکه راحت بودید این کار را انجام دهید. ممکن است مواد معدنی روز بعد استفاده شود.

به مدت دو هفته پس از عمل از اپیلاسیون صورت  بوتاکس، مواد پاک کننده تزریقی یا هر روش درمانی دیگر برای مراقبت از پوست خودداری کنید.

بازسازی سلول های جدید حداقل به 6-8 8 oz نیاز دارد. هر چند لیوان آب که در روز می نوشیدید 2 لیوان دیگر افزایش دهید.

اگر پوست دردناک، متورم، قرمز یا ملتهب شد، لطفاً بلافاصله پزشکتان را مطلع کنید زیرا این ممکن است نشان دهنده عفونت یا واکنش آلرژیک باشد که ممکن است نیاز به درمان داشته باشد.

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *